Przedstawiamy listę atrakcji Areny Gier!

Jedną z najważniejszych atrakcji każdego konwentu gier planszowych jest wypożyczalnia i możliwość zagrania w nowości i prototypy. W tym roku podczas Areny Gier organizatorzy zapowiadają blisko 400 tytułów. Część z nich już jest opublikowana i można ją znaleźć na oficjalnej stronie imprezy. My zaś dziś chcielibyśmy Wam zaprezentować program konwentu, czyli spis pokazów i turniejów. Na szczególną uwagę chcielibyśmy Wam zwrócić na nowości od wydawnictwa Portal, czyli Rising Sun oraz Decrypto. Fani gier z klimatem na pewno będą zainteresowani tym pierwszym tytułem, a po długiej i na pewno wycieńczającej partii będzie można odpocząć przy nowym grze imprezowej. Zapowiada się dobrze spędzone sobotnie popołudnie! 
W niedzielę zaś będzie okazja zagrać w Nemesis od Awaken Realms i Rebel.pl, czyli gry która podbiła niedawno serca wielu graczy na Kickstarterze. Natomiast fani eurosucharów będzą mieli okazję zobaczyć i zagrać Century. Cuda Wschodu, czyli nowość od Cube Factory of Ideas. Poza tym na niedziele zostały zaplanowane jeszcze turnieje, w tym np. w Star Realms, Super Gol czy Potwory w Tokio. Fani rywalizacji na pewno będą mieli co robić tego dnia na Arenie Gier. A my już teraz zapraszamy na stronę konwentu oraz do wzięcia udziału w wydarzeniu na Facebooku.

 

Wojciech Mikolajczak

Swoją przygodę z planszówkami zaczął jeszcze w latach 90-tych, ale prawdziwa miłość do gier bez prądu przyszła dopiero po prawie 20-latach. Od 2014 namiętnie gra, pisze recenzje oraz newsy dla kilku różnych serwisów i organizuje w Lublinie festiwal gier planszowych i karcianych Board Mania. Najbardziej lubi nowoczesne gry hybrydowe, łączące w sobie wiele różnych mechanik znanych zarówno z gier ekonomicznych, jak również tych „z klimatem”. W grach nie lubi przesadnej losowości i braku większego wpływu decyzji gracza na przebieg rozgrywki. Niektóre z ulubionych tytułów: Star Wars: Imperial Assault, Blood Rage, Cyclades, Eclipse, Terraformacja Marsa, Robinson Crusoe.
Wojciech Mikolajczak