Hobbity.eu polecają gry planszowe na wakacje

Wakacje już za pasem, rozpoczyna się sezon wyjazdów, podroży tych dużych i małych. Czymże byłyby wakacyjny odpoczynek, gdybyśmy nie spędzili go na graniu ze znajomymi i rodziną?

Chcemy w tym mini-przewodniku zaproponować Wam kilka prostych, wakacyjnych gier, które można ze sobą zabrać wszędzie, bo zajmują niewiele miejsca w podręcznym bagażu.

Często wakacje spędzamy na łonie natury. Dotarliśmy więc na wieś, kładziemy się na hamaku, zamykamy oczy i zaczyna się…Nieszczęsne, nieustanne bzyczenie… Tak to muchy.  To ciągłe bzyczenie może doprowadzić do szału i popsuć wakacyjny wyjazd, dlatego też powstała gra “Mow“, która uczy nas jak poradzić sobie z tym problemem. Jej autor, Bruno Carthala w prosty sposób pokazuje nam jak zwalczyć bzyczący problem. Dynamiczna, zabawna i szybka do nauczenia. Poręczne pudełko zawiera dwie talie, które umożliwiają nam przeprowadzenie krótkiego kursu czystości aż do 10 osób, a muczące pudełko rozweseli każde towarzystwo.

Po całym dniu spędzonym na zwiedzaniu jesteśmy naładowani nowymi wrażeniami i emocjami. Parujemy wręcz skojarzeniami, dlatego też wieczorami doskonale sprawdzi się gra „Kontrast”.

Korzystając z 8 symboli musimy wskazać cechę, która  naszym zdaniem odpowiada temu, co  widzimy na ilustracji. Niekiedy jest to oczywiste i proste, czasami niekoniecznie, więc rozstrzał w odpowiedziach jest duży, co powoduje salwy śmiechu. Nieduże pudełko zawiera aż 148 rożnych ilustracji. Każda z nich ma swój niepowtarzalny styl, pozytywny przekaz i każda może być „opisana” na wiele sposobów. Niewątpliwą zaletą jest to, że skupiamy się na swoich odczuciach związanych z tym, co widzimy na ilustracji i musimy do tego dodać szczyptę taktyki oraz strategii.

Poleżeliśmy na plaży, poopalaliśmy się, przyszła pora rozruszać szare komórki. Tutaj w sukurs idzie nam doskonałe połączenie prostoty i elegancji zasad przy zachowaniu dynamiki czyli gra „Mr. Jack Pocket”. Niewielkie pudełko mieści rewelacyjną grę dwuosobową, którą wielu graczy uważa za wielką. Każda partia to niepowtarzalne przeżycie i wyzwanie intelektualne. Zaciekły pojedynek Inspektora i Kuby Rozpruwacza za każdym razem wzbudza niesamowite emocje.

W czasie podróży samochodem, samolotem czy tez pociągiem często jesteśmy ograniczeni przestrzenią. Tu doskonale sprawdzi się gra, która nie wymaga wcale miejsca do gry, a całość rozgrywki odbywać się będzie w Waszych rękach. To oczywiście „Quadrio” – prawdziwie podróżna gra! Genialna w swojej prostocie,  rozwija wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie. Można w nią grać nawet na plaży, gdyż żaden wiatr jej niestraszny. Celem gry jest ułożenie w jednej linii 4 żetonów w swoim kolorze: poziomo, pionowo lub po przekątnej.  Quadrio jest znakomitą, 2-osobową grą logiczną w niewielkim woreczku, który łatwo zmieścić do torby lub plecaka.

Każda z czterech naszych propozycji doskonale sprawdzi się podczas wakacyjnych podróży. Każda z nich ma dość proste zasady, ogromną regrywalność i mieści się w niewielkim, poręcznym pudełku lub płóciennym woreczku. Którą z nich zabierzecie na wakacje? Wybór należy do Was.

Wydawnictwo Hobbity

Wojciech Mikolajczak