Mage Wars już na wspieram.to!

Jedna z najlepszych niekolekcjonerskich gier karcianych (“Ale tam jest plansza! I żetony! I kostki!”)  może pojawić się wreszcie w wersji PL!

13.05.2016 na platformie wspieram.to rusza kampania dwóch gier z serii Mage Wars: Arena oraz Akademia.

Strona projektu na wspieram.to

Mage Wars Arena

Czym jest jednak Mage Wars i dlaczego ten projekt wzbudza w nas takie emocje?

Podobnie jak Wy, w Games Factory Publishing jesteśmy graczami. Część z nas kilka lat wcześniej zaczęła zabawę z kolekcjonerskimi grami karcianymi, co skończyło się wspaniałymi chwilami, nieprzespanymi nocami nad konstruowaniem własnych talii i oczywiście wiecznie pustymi portfelami… Chęć dłubania nad własnymi karcianymi tworami była jednak na tyle silna, że każdy z nas eksperymentował z różnymi odmianami kartonowej rozgrywki (LCG, gry planszowe oparte na idei deck buildingu). Dopiero jednak gdy natrafiliśmy na Mage Wars poczuliśmy spełnienie (część nazwała to wprost nawrotem nałogu) i rzuciliśmy się w świat magicznych pojedynków.

Mage Wars Akademia

Rozgrywka przedstawia się prosto – wybieramy klasę jaką będziemy grali (oczywiście każda ma osobną pulę zdolności i zaklęć), przygotowujemy przed grą własną księgę zaklęć, stawiamy postać na krańcu planszy… i rozpoczynamy Wojny Magów!

Arena 4 - turniejowe granie

W jednej kampanii na wspieram.to przygotowaliśmy dla Was dwa produkty z serii. Dlaczego? Pytanie powinno brzmieć dlaczego tak mało Chcemy, aby był to dopiero początek naszej przygody z Mage Wars. Arena jest wersją podstawową, w której mamy komponenty dla czterech graczy, planszę i wszystko to, co potrzebujemy do pełnoprawnej rozgrywki. Akademia jest również samodzielnym produktem, oferuje grę dla dwóch graczy, jest dużo szybsza (ok. 30 minut), jednak traktujemy ją jako uzupełnienie Waszej kolekcji kart (kto nie chciałby mieć problemu nadmiaru postaci?!). Wybór pozostawiamy oczywiście Wam