Wygnańcy: Oblężenie (The Exiled: Siege) na wspieram.to

Wygnańcy: Oblężenie (The Exiled: Siege) na wspieram.to

Już w najbliższy poniedziałek w największym polskim portalu zajmującym się zbiórkami crowdfundingowymi zadebiutuje polska edycja gry planszowej „Wygnańcy: Oblężenie”. Jest to gra strategiczna, która na początku tego roku znalazła uznanie w oczach graczy z całego świata podczas kampanii na platformie Kickstarter. Osiągnęła ponad 240% zakładanej kwoty potrzebnej do wydania gry i zebrała wiele pochlebnych recenzji.

„Wygnańcy: Oblężenie” przeznaczone jest do rozgrywek kooperacyjnych, rozgrywek pomiędzy graczami lub samotnych zmagań w jednoosobowym wariancie gry. W „Wygnańcach” gracze mogą wcielić się w  tytułowych bohaterów i bronić fortecy przed przeważającymi siłami napastników lub też pokierować oddziałami oblężniczymi i spróbować wedrzeć się do miasta. Jest to całkowicie asymetryczna rozgrywka, w której przeciwnicy dysponują zupełnie innymi ścieżkami prowadzącymi do zwycięstwa.

W repertuarze obrońców znajdują się zbrojni, łucznicy i doświadczeni miecznicy, katapulty, głazy i kotły ze wrzątkiem, rowy, wilcze doły i trzy poziomy fortyfikacji. Oprócz tego możliwa jest rozbudowa budynków miejskich, dzięki czemu obrońcy zyskają nowe rodzaje rozkazów, błogosławieństw i forteli. Dodatkowo wybrani na początku każdej rozgrywki bohaterowie wspomogą obronę unikalnymi zdolnościami.

Napastnik dysponuje nieustraszonymi wojownikami, procarzami i weteranami. Jego szeregi zasilają potworne monstra – olbrzymy, pająki i jastrzębie. Na rozkaz czekają również inżynierowie z trebuszami, balistami, wieżami oblężniczymi, plutejami i kładkami. Możliwa jest dywersja, rozniesienie zarazy, zabójstwa i wiele innych rozkazów specjalnych.

Dzięki systemowi Kart Rozkazów, Kart Reakcji i Kart Specjalnych, “Wygnańcy” nie pozwolą Wam odetchnąć nawet na moment. Szybka i intensywna walka została połączona z elementem rozbudowy miasta lub obozowiska, ukrytej przed oczami przeciwników. To wszystko w klimatycznej oprawie graficznej, prezentującej mroczny świat dzikich bestii i okrutnych wojowników.

Startujemy już 25 kwietnia!