Trzy zapowiedzi gier w klimatach fantasy

Ostatnio pojawiły się dwie ciekawe zapowiedzi gier w klimatach fantasy, które oprócz klimatu nie mają ze sobą wiele wspólnego. Czy warto – czekać? Według mnie zdecydowanie warto. Sam oczekiwania mam duże w stosunku do wszystkich dwóch pozycji zapowiedzianych przez wydawnictwa Portal Games i Galakta oraz trzeciego tytułu, który zapowiedziany był już wcześniej przez Barda. Poniżej informacje prasowe.

Portal Games i Blood Rage

Odyn, Ojciec Wszystkiego w swej nieocenionej mądrości wiedział o nadchodzącym Ragnaröku! Niestety nigdy nie odkrył sposobu na przezwyciężenie niszczycielskiej siły zbliżającej się do Midgardu. Pozostało już tylko kulić się ze strachu i czekać na nadciągający koniec.

bloodrage_box_3d

Szykowaliśmy dla Was Blood Rage od października i jesteśmy niesamowicie dumni, że mogliśmy dla Was zrobić polską wersję tej gry! Dziś informujemy że wszystkie pliki trafiły do zagranicznego wydawcy. Gra powinna ukazać się w pierwszej połowie 2016 r.

COVER LANDSCAPE

W grze Blood Rage, każdy z graczy obejmuje kontrolę nad swoją własną grupą Wikingów: wojami, Jarlem i Drakkarami. Nadszedł Ragnarök i zbliża się koniec świata! To ostatnia szansa dla Wikingów, by zginąć w blasku chwały i dostąpić zaszczytnego miejsca w Walhalli u boku Odyna, a dróg do chwały jest kilka. Można łupić i zajmować tereny, miażdżyć wrogów, wypełniać misje, zwiększać siłę swojego klanu lub zginąć w walce, lub w mroku Ragnaröku – nieuniknionego końca.

blood.00 00 36 23.Still001

Jednak jesteśmy w stanie podrzucić instrukcję w polskiej wersji językowej! Miłej lektury i pamiętajcie: Życie jest ulotne, ale chwała jest wieczna! Nadszedł czas, by uwolnić gniew Wikingów

instrukcja

 

Galakta i Warhammer Quest

warhammer_quest

Dołącz do legendarnych bohaterów w nowej grze osadzonej w uniwersum Warhammera. Warhammer Quest: Przygodowa gra karciana oferuje graczom hordy plugawych potworów do zabicia i cała górę skarbów, które tylko czekają na odważnych poszukiwaczy przygód.

W grze Warhammer Quest od 2 do 4 graczy przejmuje kontrolę nad bohaterami, parającymi się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych profesji w świecie Warhammera. Tak rozpoczyna się desperacka walka o przetrwanie. Wśród potworów, które będą nękać graczy znajdą się ghule, gobliny, skaveni, olbrzymie nietoperze i stada szczurów. Ohydne monstra czają się w cieniach za każdym rogiem podziemnych korytarzy. Co więcej, ich działania zdaje się koordynować jakaś inna, potężniejsza bestia – nemezis, której pokonanie jest zadaniem na miarę takich właśnie bohaterów, jak ci prowadzeni przez graczy.

whq01_actiondeathfromshadowsPNG

whq01_actioninexorableadvancePNG

Przetrwanie w podziemiach zależeć będzie zarówno od pracy zespołowej jak i siły poszczególnych bohaterów. Do czterech postaci, które poprowadzą gracze należą: miotająca ognistymi kulami Czarodziejka Płomienia, wyposażony w wierny topór i tarczę krasnoludzki Żelazołamacz, zręczna łuczniczka – elfia Strażniczka Ścieżek i Kapłan-Wojownik, ruszający do boju z pieśnią Sigmara na ustach. Każdy z dostępnych bohaterów posiada 4 umiejętności, które będzie mógł rozwijać w trakcie kolejnych przygód kampanii, dostosowując je do swojego stylu gry i posiadanych przedmiotów.

whq01-layout

Więcej informacji na stronie Galakty.

Bard i Dungeon Saga: Grobowiec Króla Krasnoludów

“Zrozumcie to wszyscy! Nie jest mi łatwo zlecić Wam to zadanie jako a i sama misja do łatwych nie należy. Wkroczycie na święte ziemie i musicie po nich kroczyć z szacunkiem na który to miejsce zasługuje”

unnamed

“Panowie” – głos był spokojny ale pełen autorytetu. Jego siła i doskonałość kontrastowały zaś z wątłością mówcy “Te kłótnie muszą się skończyć. Jeśli Meital rzeczywiście szuka czegoś w Dolgarth, to musi być to iście warte zachodu. Jest zatem niezbędnym powstrzymanie go”.

Wyruszcie na fantastyczną przygodę dla maksymalnie 5 graczy w grze planszowej Dungeon Saga! Szczegółowe modele, łatwe do opanowania zasady – ten zestaw zawiera wszystko, czego potrzebujecie, aby zmienić swój stół w magiczny świat bohaterów i potworów. Zagrajcie szybką partię w 30 minut lub połączcie starannie dobrane przygody, aby uzyskać niezliczone godziny klasycznej rozgrywki.

Przedzieraj się przez hordy potworów lub wciel się w nekromantę, wykorzystując dynamiczny i intuicyjny system walki, oparty na rzutach sześciościennymi kośćmi. Wykorzystuj specjalne umiejętności własnej drużyny i magię oraz zbieraj magiczne przedmioty, aby przetrwać starcie z potężną talią potworów Nekromanty!

Link do instrukcji

A Wy, na którą z tych gier czekacie najbardziej?

Krzysztof Pilch