Pierwszy szeryf Australii przybywa do Zgorzel

W czasach, kiedy na autostradach panoszą się gangi, a niedobitki ludzkości drżą przed zmutowanymi bestiami Guy Piercing, Sędzia, poleruje odznakę australijskiej policji i czyści profesjonalnie broń, jakby apokalipsa nigdy się nie wydarzyła. Kiedy spotykasz go na szlaku zwykle odnosisz wrażenie, że ma nie po kolei w głowie – mundury widzi się dziś już tylko na najemnikach i genetycznie zmodyfikowanych wytworach Cerbero, a gadka o łamaniu prawa albo okazaniu dokumentów kogo innego kosztowałaby kulę w brzuch.

Jednak jest coś w jego stalowych oczach i głosie zdolnym złamać wolę dzikiej bestii, co sprawia, że na chwilę świat wokół staje się bezpieczniejszy i bardziej… poukładany. Jakby szacunek do sprawiedliwości był zapisany w naszych genach, a ludzie, którzy wierzą w sprawę nawet w najgorszych czasach potrafili zgromadzić wokół siebie pomocników i szacunek. Oczywiście są też tacy, którzy mają to wszystko gdzieś. Jeśli spodziewają się strzału ostrzegawczego, to grubo się mylą. Sędzia powtórzy prawa do stygnącego trupa, po czym schowa broń boczną do kabury i odjedzie w stronę horyzontu, jakby miał nadzieję, że jego służba kiedykolwiek się skończy…

Przedstawiamy Wam kolejną postać do Rycerzy Pustkowi, postapokaliptycznej gry przygodowej. Dołącza do reszty ekipy bohaterów dzięki świetnej ilustracji Aleksandra Karcza.

Zachęcamy też do wsparcia projektu:

Rycerze Pustkowi – Wspieram To!

Guy Piercing_sedzia

Badger's Nest Marek Mydel