Gry od Barda coraz bliżej – plany wydawnicze 2015

Wydawnictwo Bard szykuje dla Was w tym roku kilka ciekawych tytułów. Oto one:

1. Callisto

Callisto BOX 3D prawoNowa wersja znanego hitu stworzonego przez niezrównanego Reinera Knizię! Callisto to satysfakcjonująca i prosta gra strategiczna, która wymaga ciągłego główkowania oraz odrobiny szczęścia. Przed graczami stoi wyjątkowe wyzwanie: na ograniczonej planszy należy umieścić jak największą ilość płytek o różnych kształtach oraz kolumn, w taki sposób, aby nie tylko zdobywać punkty, lecz także blokować ruchy innych uczestników rozgrywki. Przed wami niezwykły rodzaj połączenia gry planszowej i puzzli, które zmusi was do namysłu i sprytnego planowania ruchów przez całą rozgrywkę.
1) Callisto to niezwykłe połączenie puzzli i gry planszowej: na ograniczonej planszy należy układać płytki w jednym kolorze, tak aby przylegały do siebie bokami. Trzeba jednak uważać, ponieważ z każdym ruchem kończy się miejsce na planszy. Callisto to tetris na żywo, przewidziany dla wielu graczy!

2) Callisto należy do rodziny gier stworzonych przez Reinera Knizię – zdobywcy wielu prestiżowych nagród, najbardziej utytułowanego autora gier logicznych na świecie, twórcy takich hitów jak Geniusz, Blue Moon czy Modern Art.

3) Callisto powraca w pełnej chwale! Nowe wydanie gry to w pełni odświeżony wygląd, który zachwyci każdego: teraz jeszcze ładniejszy i bardziej elegancki. Od klocków, po planszę i kolumny, wygląd Callisto to prawdziwa uczta dla oka.

2. Nowe Carcassonne

Carcassonne pudełkoCarcassonne powraca w nowej, odświeżonej edycji! Raz jeszcze pomóż zbudować średniowieczną krainę i zapewnij jej dobrobyt, układając planszę z losowo dobieranych żetonów miast, klasztorów, dróg i pól, a następnie zdobywaj punkty, wysyłając swoich poddanych do pracy. Bądź czujny i przewidujący, ponieważ inni gracze próbują zająć jak największą część planszy dla siebie. Komu uda się uzyskać najwyższy wynik nim dołożycie ostatni żeton?
Jedna z najpopularniejszych gier planszowych o profilu familijnym dumnie kroczy przez kolejne dekady XXI wieku, dzięki nowoczesnej szacie graficznej i uwspółcześnionej instrukcji!

1) Carcassonne to gigant wśród familijnych gier planszowych, o czym świadczy ponad 10 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie, wersje elektroniczne, liczne mistrzostwa i turnieje (w tym także Mistrzostwa Polski w Carcassonne organizowane przez naszą firmę), wiele nagród dla najlepszej gry planszowej, a przede wszystkim ogromne wsparcie fanów z całego globu.

2) Carcassonne powraca w nowej edycji, godnej drugiej dekady XXI wieku: odświeżone, piękne i dynamiczne rysunki na żetonach oraz nowy system uczenia zasad, który zapewnia uwspółcześniona instrukcja, powodują, że Carcassonne to idealna gra zarówno dla osób nie mających wcześniej styczności z grami planszowymi oraz prawdziwych weteranów!

3) Gra pozbawiona jest elementów przemocy i agresji. Rywalizacja opiera się na
doskonaleniu umiejętności strategicznych (odpowiednie ustawienie pionków i
żetonów), dzięki czemu stanowi idealną rozrywkę dla dzieci i dorosłych. Losowe
dobieranie płytek z terenem zapewnia unikatowość każdej partii, podczas trwania
której żaden z graczy nie zostanie w żaden sposób wyeliminowany.

4) Nowa edycja zapewnia ponadto JEDEN DARMOWY NIEWYDANY NIGDY WCZEŚNIEJ
DODATEK: pionki i wariant gry z nowym rodzajem podwładnego – Opatem.

3. Nowy Jork

Nowy Jork pudełkoJest rok 1901 i moda na olbrzymie wieżowce kwitnie w najlepsze. Ostatnie umowy spisane z
miastem pozwalają sądzić, że horyzont Nowego Jorku uświetnią wkrótce kolejne wspaniałe
drapacze chmur. Nowe technologie pozwalają, by nowoczesna generacja budynków sięgnęła
jeszcze wyżej nieba, starając się zaspokoić głód chwały i prestiżu mieszkańców miasta, które
nigdy nie śpi. Twój wuj – Panie świeć nad jego duszą – zostawił ci mały skrawek ziemi na dolnym
Manhattanie. To twoja szansa, aby zacząć karierę dewelopera i budować, budować i budować
coraz wyżej i więcej. Dołącz do słynnych deweloperów, przyczyniając się do ukształtowania
największej metropolii świata: Nowego Jorku!

1) Nowy Jork to wspaniała gra strategiczna o budowie wieżowców na Dolnym Manhattanie. W
trakcie rozgrywki gracze skupują ziemię, stawiają wieżowce lub przeznaczają je do
wyburzenia, aby wkroczyć w następną generację budynków. Na koniec gry zwycięstwo
odniesie gracz, którego ulice posiadać będą najciekawszy pejzaż oraz spełnią dodatkowe cele
rozgrywki.

2) Nowy Jork to rozgrywka nie tylko dla zawodowych architektów i deweloperów, ale
wszystkich, którzy uwielbiają główkować! Wymaga od graczy umiejętności planowania
przestrzennego, odpowiedniego wykonywania posunięć (zastępowanie poprzedniej generacji
wieżowców nowszymi w kluczowym momencie) oraz sprytnego dysponowania własnym
zasobami, a także rywalizowania z innymi graczami w celu wykonania losowych celów misji.

3) Nowy Jork to idealna gra dla całej rodziny: pozbawiona przemocy, rozwijająca zdolność
myślenia i planowania oraz bajecznie kolorowa! Posiada proste i przejrzyste zasady oraz
zapewnia szybką, ekscytującą rozgrywkę.

4) Wspaniałe wydanie gry: olbrzymia, kolorowa plansza, karty i żetony ulic, przeniosą graczy do
początku XX wieku i pozwolą na ekscytującą i przejrzystą rozgrywkę, do której wielokrotnie
będą chcieli wracać!

4. Terra

Terra pudełkoWyrusz we wspaniałą podróż dookoła świata! Gra planszowa Terra pozwoli graczom
odwiedzić najbardziej zadziwiające zakątki globu – od najwyższych górskich szczytów, po
najgłębsze z morskich toni. Oglądaj wszystkie cuda naszej planety i odpowiadaj na pytania
typując odpowiedzi: w którym roku odkryto słynną chińską terakotową armię? Jak wysoki
jest Burdż Chalifa? Którym z języków mówi największa liczba ludzi? Kiedy odkryto pierwsze
kości Tyranozaura? Na pewno nie znasz wszystkich zagadek — świat pełen jest cudów, które
czekają na odkrycie i zbadanie! Nawet jeżeli nie jesteś pewny odpowiedzi, nie trać wiary i
zaufaj przeczuciu, tak jak wszyscy najwięksi odkrywcy – punkty otrzymujesz także, gdy jesteś
blisko poprawnego rozwiązania. Do odważnych świat należy!

1) Terra to olbrzymi, interaktywny quiz dla całej rodziny. Sprawdź swoją wiedzę z różnych dziedzin dotyczących cudów natury i architektury, geografii, historii ludzkości oraz wielu innych tematów!

2) Wspaniała zabawa dla całej rodziny: typuj odpowiedzi, nawet jeżeli nie jesteś do końca pewien poprawnej i zdobywaj punkty! Kto okaże się być najbliższy miana prawdziwego odkrywcy i obieżyświata? Terra to gra w której każdy gracz wygrywa!

3) Terra to wspaniałe źródło wiadomości o świecie i jego cudach. Ponad 150 kart podzielonych według stopnia trudności zawiera setki ciekawostek o naszej planecie, których z pewnością nie znacie i które niejednokrotnie zaskoczą was lub rozbawią do łez! Idealna rozrywka do wspólnego spędzania czasu – bawi i uczy jednocześnie!

4) Przedstawiamy wspaniałe wydanie: pełne kolorowych zdjęć na kartach najwyższej jakości oraz z olbrzymią planszą, którą stanowi przejrzysta mapa świata. Terra to wspaniała podróż dookoła globu, którą odbędziecie z przyjaciółmi i rodziną w domowym zaciszu.

5. The Game

THE GAME BOX 3D prawoPrzed wami „Gra” – niebezpieczne i wymagające starcie z własnym intelektem. Przed wami cztery stosy. Dwa stosy rozpoczynają się od jedynki i podążają w górę, dwa kolejne – od setki w dół. Rozpoczynając z określoną liczbą kart na ręce musicie odrzucać po dwie w kolejce. Panuje jedna zabójcza zasada: musicie zagrywać kartę, której liczba jest dokładnie o 10 niższa lub wyższa, niż wierzchnia karta stosu. Po wykonaniu działania dobieracie kolejne karty, aż do momentu w którym skończy się talia. Wtedy zegar zaczyna nieubłaganie tykać: możecie zagrywać tylko po jednej karcie, jednak możliwości kurczą się z każdym ruchem. Spróbujcie pozbyć się wszystkich 98 kart, odrzucając karty na cztery specjalne stosy, w kolejności, która zapewni wam zwycięstwo. Tylko wyjątkowa pomysłowość może was uratować.

1) „Gra” to wspaniały rodzaj pasjansa: wymagające zasady i dynamika rozgrywki wycisną z waszego intelektu siódme poty. A to dopiero początek: gra zawiera w sobie mnogość dodatkowych wariantów – gdyż już myśleliście, że chociaż trochę opanowaliście rozgrywkę przed wami nowe wyzwania!

2) Logiczna gra kooperacyjna: w „Grze” można zanurzyć się samemu, ale w parę osób naraz (aż do 5)! Każdy wariant stawia przed graczami dodatkowe problemy i zmusza do wspólnego wysiłku w planowaniu najlepszej strategii.

3) Wyjątkowe wydanie: 102 doskonale zaprojektowane karty, które grafikami nawiązują do licznych filmów z gatunku horrorów i thrillerów. Dzięki temu „Gra” nabiera ciekawego klimatu: niebezpiecznej rozgrywki o wszystko!

6. Dungeon Saga

dungeon sagaGrupa śmiałków wyrusza na niebezpieczną wyprawę, prosto w czeluście starożytnej Twierdzy Krasnoludzkiego Króla. Nie wiedzą jeszcze, że przyjdzie im zmierzyć się z hordami potworów i potęgą plugawego Nekromanty. Wiele kilometrów pod ziemią, gdzie nikt nie usłyszy waszego krzyku, czeka chwała lub śmierć!
Dungeon Saga to kooperacyjna gra przygodowa, w której 1-5 graczy wciela się w drużynę bohaterów, przemierzających starą krasnoludzką twierdzę. Jeden z graczy obejmuje rolę potężnego Nekromanty, który kontroluje rozgrywkę według wielu mniejszych scenariuszy, łączących się w jedną niezwykłą sagę. Gracze muszą współpracować, aby pokonać wszystkie niebezpieczeństwa, spełnić wymagania rozgrywanej misji i pokrzyżować plany mrocznych sił kryjących się w mroku klaustrofobicznych korytarzy.

1) Dungeon Saga to klasyczna gra przygodowa, w której gracze wspólnie przemierzają wiecznie zmieniające się korytarze, aby spełnić wymagania misji. Jeden z graczy kontroluje Nekromantę i jego zastępy potworów, aby przeszkodzić graczom w zwycięstwie.

2) Wielość trybów gry łączy w sobie zalety wielu rodzajów gier kooperacyjnych! Dungeon Saga pozwala na rozgrywkę zarówno samotnemu graczowi lub w trybie współpracy przeciw grze lub na rozgrywkę gracz-nekromanta kontra gracze-bohaterowie (w liczbie od 2-4) lub gracz-nekromanta kontra drużyna śmiałków prowadzona przez jednego gracza. Każda większa lub mniejsza grupa przyjaciół znajdzie tu coś dla siebie!

3) Rozgrywaj przygody na przepięknych planszach podziemi: w pełni kolorowych i podzielonych na sektory, które można dowolnie ze sobą łączyć, aby tworzy niebezpieczne i losowe lochy. Dodatkowo gra zawiera płytki skrzyń i innych skarbów, aby jeszcze mocniej ubarwić rozgrywkę.

4) Przedzieraj się przez hordy potworów lub wciel się w nekromantę, wykorzystując dynamiczny i intuicyjny system walki, oparty na rzutach sześciościennymi kośćmi. Wykorzystuj specjalne umiejętności własnej drużyny i magię oraz zbieraj magiczne przedmioty, aby przetrwać starcie z potężną talią potworów Nekromanty!

5) Niekończąca się przygoda: rozegraj podstawowe przygody i odkryj wszystkie potrzebny ci do gry zasady w epickiej sadze o zakamarkach Krasnoludzkiej Twierdzy, a następnie zapoznaj się z zasadami zaawansowanymi, które pozwolą na tworzenie własnych scenariuszy i kampanii. Z Dungeon Sagą przygoda nigdy się nie kończy!

7. Loot Letter

Loot-Letter_3D-box-1024x747Chcesz skarbów i POTRZEBUJESZ skarbów! SKARBY!
Co to ja miałem? A! Przepis na skarby: zadziabaj czymś przyjaciół i weź skarby.
Zaznaczamy, że w grze są jeszcze karty, ponieważ Loot Letter to gra karciana. Żeby nie komplikować rozgrywki parę mniej ważnych zostało z talii wyrzuconych, dzięki czemu walka o skarby się nie dłuży. Niezbędne zostawiliśmy, wyszło dokładnie 16.

Grę wydamy we współpracy z wydawnictwem Black Monk Games. Więcej o tym tytule już niedługo! 

Krzysztof Pilch