Badacze Głębin (Aquasphere) Stefana Felda pod patronatem Board Times

Badacze Głębin (Aquasphere) - gra planszowa Stefana FeldaJest mi niezmiernie miło ogłosić, że serwis Board Times objął patronatem medialnym grę Stefana Felda Badacze Głebin (Aquasphere), która jeszcze w tym roku zostanie wydana w Polsce przez wydawnictwo Fullcap Games.

Tym, którzy znają gry S. Felda, nie trzeba ich reklamować, tym którzy nie znają, już niedługo kilka z nich przedstawimy.  A tymczasem możecie liczyć na to, że na Board Times znajdziecie najświeższe informacje dotyczące Badaczy Głębin.

Na początek kilka informacji ze strony Fullcap Games:

WITAJ NA PODWODNEJ STACJI BADAWCZEJ!

Twój zespół: Inżynier, naukowiec, sześć łodzi podwodnych oraz gotowy do działania oddział robotów badawczych.

Twoje zadanie: Odkryć nowe rodzaje podwodnych kryształów, rozwinąć laboratorium i zawsze być o krok do przodu przed oponentami!

Twoje wyzwania: Czasu jest niewiele, laboratorium ma ograniczoną powierzchnię, a życie uprzykrzają ci dodatkowo ośmiornice, które wdzierają się do stacji i przeszkadzają w badaniach.

Badacze Głębin to złożona gra strategiczna, bogata w różnorodne możliwości, która wymaga zarówno dalekosiężnego planowania, jak i umiejętności dostosowania się do zmiennej sytuacji na planszy. Jedynie siedem dostępnych akcji spowoduje, że ten nowy hit Stefana Felda stanie się doskonałą i satysfakcjonującą zabawą dla wymagających graczy.

Podstawowe informacje (na podst. BGG)

NazwaAquaSphere
AutorStefan Feld
GrafikDennis Lohausen
WydawcaHall Games, Arclight, Asterion Press, Fullcap Games, Hunter & Cron, Maldito Games, Matagot, Pegasus Spiele, Quined Games, Tasty Minstrel Games
Rok wydania2014
Liczba graczy2 - 4
Sugerowana liczba graczy Najlepiej w: 4
Liczba rekomendowana: 2, 3, 4
(87 głosy/głosów)
Czas gry100
Sugerowany wiek min.12 i więcej
Sugerowany wiek min. (wg użytk. BGG)12 i więcej
(15 głosy/ów)
Zależność językowaNo necessary in-game text
(19 głosy/ów)
KategoriaNautical, Science Fiction
MechanikaArea Control / Area Influence, Area Movement, Modular Board
RodzinaCrowdfunding: Kickstarter

Informacje pochodzą z serwisu boardgamegeek.com. Więcej informacji o grze.

 

 

Krzysztof Pilch

Lubi gry planszowe z klimatem, nie cierpi sucharów, choć nie znaczy to, że nie gra w euro. Fascynacja nowoczesnymi planszówkami zaczęła się u niego od „Dungeoneera” i gry przygodowe ciągle są mu bliskie.
Krzysztof Pilch