GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #292

WYDAWNICTWA:

– Gratkę dla fanów X-Winga przygotowało wydawnictwo Fantasy Flight Game. Jest to kolejna porcja materiałów na temat nadchodzącego dodatku Imperial Aces.

BLOGI/SERWISY:

Krótki tekst poświęcony wykorzystaniu gier planszowych w technice marketingowej zwanej lokowaniem produktu znajdziecie w serwisie ZnadPlanszy.pl. Niestety rola jaka przypadła planszówkom nie należy do chlubnych, ale za to refleksja Macieja Kwiatosza nad tym zjawiskiem jest zdecydowanie warta uwagi.

Nowy wpis na swoim blogu Gry z Charakterem opublikował Ignacy Trzewiczek. Twardych informacji niewiele, ale polecam wszystkim sfrustrowanym. Wszak nic nie robi tak dobrze jak świadomość, że nie jesteśmy osamotnieni w swoich emocjach :).

Następnie polecam zapoznać się z radosnym nagraniem pochodzącym z GameTrollTV, które zawiera zapowiedzi kilku ciekawych materiałów. Oprócz tego macie szansę wziąć udział w dwóch konkursach – do wygrania Descent: Wędrówki w mroku oraz Robinson Crusoe.

RECENZJE: 

Pierwsza tegoroczna recenzja w serwisie ZnadPlanszy.pl dotyczy gry Serce Smoka, którą wypróbowała i oceniła Dominika Gorgosz. Tytuł przeznaczony jest dla dwójki graczy i należy do kategorii “przerywników” między rozgrywkami w cięższe pozycje. Ocena końcowa 4/5 wygląda na w pełni zasłużoną.

Również Games Fanatic w Nowy Rok opublikował jedną recenzję, w której pod lupę trafia Blueprints. Gratka dla wszystkich, których tematycznie fascynuje budowa miasta, a mechanicznie kości. Główny zarzut recenzenta wobec gry to jej słaba skalowalność poniżej 4 graczy, ale mimo tego tytuł otrzymuje wysokie 8/10.

Zestaw noworocznych recenzji zamyka Mateusz Gołaszewski z serwisu polter.pl. Przedmiotem oceny jest gra imprezowa iKNOW. Na pierwszy rzut oka tytuł może wyglądać na typowy quiz jednak ciekawy system punktacji dodaje istotny element taktyczny, co bardzo urozmaica rozgrywkę. Pięć plusów i trzy minusy składają się na ocenę końcową 9/10.

Kolejny tekst, który ukazał się w serwisie Games Fanatic, poświęcono imprezówce Pick-a-Polar Bear. Jak przystało na solidną recenzję dostajemy skrót reguł i rozgrywki a wszystko okraszone celnymi argumentami. Na zakończenie, oprócz punktacji 8/10 (z lekką tendencją w kierunku 9), znajdziecie plotkę od wydawcy.

Kolejny odcinek Gradania poświęcony został rozszerzeniu Spartacus: The Serpents and the Wolf Expansions Set. Ze względu na lekki chaos panujący na nagraniu nie udało mi się przesłuchać całego materiału. Wiem natomiast, że ocena końcowa to jednogłośne 1 w skali, w której “1” to najlepsze co może spotkać przedmiot recenzji (być może punktacja jest taka sama jak stosowana na wishlistach BoardGameGeeka).

WIDEORECENZJE:

– Wiele ciekawych recenzji pojawiło się jak zwykle na kanale Dice Tower, ale jedna wydaje mi się szczególnie godna polecenia – odcinek #127 Miami Dice poświęcony grze Łukasza Woźniaka King & Assassins. Obaj recenzenci – Tom Vasel i Sam Healey – nie mają najmniejszych wątpliwości, co do wartości tego tytułu. To już drugi raz jak gra naszego rodzimego autora pojawia się w ostatnim czasie w materiale Dice Tower – niedawno do Top Ten Games from 2013 załapało się 7 dni Westerplatte.