Planszowe Bestsellery Tygodnia (Najlepsze gry planszowe ) 7-13.11.2022

Materiał powstał w wyniku współpracy reklamowej ze sklepami aleplanszowki.pl i dragoneye.pl,

Festiwal aleGramy zakończony i tak jak się spodziewałem załoga aleplanszowki.pl stanęła na wysokości zadania. Kilka zdjęć z tego wydarzenia, możecie znaleźć na naszym fanpagu. A Arek, który reprezentował tam naszą redakcję pewnie niedługo napisze coś jeszcze o swoich wrażeniach. Dzisiaj wspólnie poznajemy topki z drugiego tygodnia listopada. Niestety tak jak sie spodziewałem Heroquest pojawił się tylko na chwilę w poprzednim zestawieniu i już go nie ma. Jest jednak kilka tytułów, którymi jestem żywo zainteresowany. 
Na drugim miejscu w sklepie aleplanszowki.pl mamy zestaw dodatków do pięknej gry logicznej pełnej drewnianych dinozaurów – Draftozaur – 2 dodatki: Pterodaktyle, Plezjozaury. Dla mnie zakup obowiązkowy. Podobnie zresztą jak Wystrzałowe Katapulty: Oblężenie (trzecie miejsce), które już od tygodnia ogrywam intensywnie z synami. Zabawa jest przednia, choć gdy Młodych bolą palce od naciągania balisty wracamy do katapult. Ale nawet sama możliwość budowania większych zamków dzięki dodatkowym murom daje dużo frajdy. 

Dracula: Klątwa wampira (Muduko) czyli nowa gra paragarafowa ciągle jeszcze czeka w kolejce na lekturę, ale na pewno sie doczeka. 

W dragoneye.pl pierwsze trzy miejsca topki zdominowało wydawnictwo Lucky Duck Games. Na podium mamy dwa dodatki: Destinies: Morze Piasku i Destinies: Mity i Folklor. Trzecie miejsce zajęła karcianka, której jestem bardzo ciekaw i na pewno będę chciał w nią zagrać po premierze: Radlands. A jeśli już przy dodatkach jesteśmy to z nowości pojawił się od razu na  piatym miejscu Dominion: Pieśń Nocy (druga edycja) + gratis od Iuvi Games a lekki spadek w stosunku do poprzedniego tygodnia zaliczył Aeon’s End: Nowy Początek od Portalu. 

 

Najlepsze gry planszowe (7-13.11.2022)

Krzysztof Pilch