Planszowe Bestsellery Tygodnia (Najlepsze gry planszowe ) 17-23.10.2022

Materiał powstał w wyniku współpracy reklamowej ze sklepami aleplanszowki.pl i dragoneye.pl,

Zapraszamy na Planszowe Bestsellery Tygodnia. Dla przypomnienia — to cykl, w którym co tydzień prezentujemy 10 najlepiej sprzedających się gier planszowych / karcianych / książkowych w znanych i lubianych sklepach z grami planszowymi. Aktualnie cykl wspierają dwa sklepy: aleplanszowki.pl i dragoneye.pl, niedługo dołączy trzeci. Jeśli prowadzisz sklep i chcesz dołączyć do Planszowych Bestsellerów, zapraszam do kontaktu mailowego (krzysztof.pilch@boardtime.pl).

W trzecim tygodniu października zima zaatakowała aleplanszowki.pl: pierwsze cztery miejsca zajmują tytuły z linii Wieczna Zima od Galakty. Na piątym miejscu pojawił się od Flamecraft (edycja polska) od Lucky Duck Games a na siódmy Star Wars: Wojny Klonów na mechanice Pandemica od wydawnictwa Rebel. W tym wydaniu listy większość pozycji to nowości w stosunku do tygodnia poprzedniego. 

W dragoneye.pl mamy bardziej stabilną sytuację. Na pierwsze miejsce (z piątego) przesunął się Flamecraft (PL) od Lucky Duck Games. Od razu na trzecim pojawiła się nowość tego samego wydawnictwa czyli dungeon crawler roll&write – Papierowe Podziemia. Z nowości mamy jeszcze Zatokę kupców od Galakty i nowe wydanie klasyka czyli Suburbię od Portal Games. Z ciekawostek, na dziewiątym miejscu pojawił się zestaw dodatkowy dla fanów serialu Manadalorian: Star Wars: Legion – Din Djarin & Grogu (ENG).

Najlepsze gry planszowe (17-23.10.2022)

Krzysztof Pilch