W dniach 17-18 września Planszówki opanowują Spodek!

Planszówki opanowują Spodek!

Wydawcy z całego kraju. Nowości i prototypy. Promocje i wyprzedaże. Turnieje. Sesje RPG. Setki gier w wypożyczalni – już wkrótce odbędą się tegoroczne Planszówki w Spodku – największy na południu Polski festiwal gier planszowych i jeden z najważniejszych w kraju.

Wydarzenie ponownie obejmie cały Spodek – na płycie zlokalizowany będzie games room, na antresoli zaś olbrzymia strefa wystawców, a w osobnych przestrzeniach strefa RPG i turniejowa. Przed Spodkiem będzie trwała zbiórka krwi w ramach akcji Krewni Pyrkonu.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy szukają ciekawej rozrywki i atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Wydarzenie skierowane jest zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

Na miejscu czekać was będzie szereg atrakcji:

Wystawcy z całej Polski
Swój udział w festiwalu zapowiedziało ponad 40 wystawców, w tym wydawnictwa gier planszowych, karcianych, rodzinnych, fabularnych, paragrafowych, a także sklepy z grami i akcesoriami do gier.

Nowości i zapowiedzi wydawnicze
Wydawcy gier będą prezentować na swoich stoiskach tegoroczne premiery, zarówno te już dostępne w sprzedaży, jak i te dopiero nadchodzące. Niektórzy przywiozą prototypy gier, nad którymi dopiero pracują.

Promocje i wyprzedaże
Oprócz prezentacji gier, wydawcy przygotowują też dla was promocyjne ceny, a nawet wyprzedaże wybranych tytułów ze swojej oferty. Ze Spodka na pewno nie wyjdziecie z pustymia rękami.

Bogato zaopatrzony games room
Na płycie Spodka będą rozstawione stoły do gry oraz dwie wypożyczalnie – jedna ogólna, w której znajdziecie setki gier ze zbiorów katowickiej kawiarni Ludiversum oraz od Sponsorów Games Roomu (Czacha Games, FoxGames, Galakta, Granna, Hasbro, Lucky Duck, Lucrum Games, Muduko, Nasza Księgarnia, Portal Games, Rebel). Zaś w drugiej wypożyczalni będzie czekać szereg gier rodzinnych i dziecięcych. Początkujący gracze mogą liczyć na pomoc animatorów w zielonych koszulkach.

Sesje RPG
Na miłośników gier fabularnych każdego dnia będzie czekać po kilanaście sesji RPG do wyboru, zarówno w najbardziej znanych światach jak Dungeons & Dragons czy Zew Cthulhu, ale także w mniej znanych, ale równie ciekawych systemach.

Turnieje
Dla lubiących rywalizację przygotowano turnieje aż 8 różnych gier, w tym Mistrzostwa Polski Południowej w Rummikub, Mistrzostwa Śląska w Star Realms, czy eliminacje do Mistrzostw Polski w Neuroshimę Hex!. Pozostałe tytuły, w których będzie można powalczyć o nagrody to: Magic: the Gathering (format papuer), Hearthstone, Hero Realms, Marvel Mayhem oraz Jenga Maker.

Strefa prototypów
W strefie prototypów będzie można poznać początkujących autorów i przetestować tytuły czekające na wydanie.

Krewni Pyrkonu
W sobotę 17 września przed Spodkiem stanie krwiobus, w którym w godzinach 9-14 będzie można oddać krew. Dla wszystkich, którzy dołączą do akcji będą podarunki w postaci talii kart Krewni Pyrkonu z dodatkowymi kartami do gier, a także promki do gier Celestia i Minerały.

Zapraszamy na 2 dni wspaniałej zabawy dla dorosłych i dzieci!

Do 16 września bilety można kupić 15% taniej w serwisie Ticketos.pl: https://ticketos.pl/event/4677

Dla osób z biletami kupionymi online będzie osobna kolejka, aby przyspieszyć obsługę uczestników.

Bilety będą do nabycia także na miejscu przez cały czas trwania wydarzenia.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:

DATA FESTIWALU: 17-18 września 2022

GODZINY FESTIWALU:
Sobota 10.00-20.00
Niedziela 11.00-19.00

MIEJSCE: Spodek, al. Korfantego 35, Katowice

BILETY:
1-dniowe: normalny 25 zł / ulgowy* 15 zł

2-dniowe: normalny 35 zł / ulgowy* 20 zł

Dzieci do 6 lat: wstęp bezpłatny
*Bilety ulgowe przysługują dzieciom do 18. roku życia, emerytom oraz osobom z orzeczeniem o niepełnosprawności. We wszystkich przypadkach konieczne jest okazaniem dokumentu uprawniającego do ulgi.

Uwaga! W przedsprzedaży do 16 września bilety 15% tańsze!

Więcej informacji można znaleźć na profilu organizatora: http://www.facebook.com/ludiversum/
na Facebookowym wydarzeniu: https://fb.me/e/219y6opVM
oraz na stronie internetowej: www.planszowkiwspodku.pl

Ewa Struzik