Premiery gier wydawnictwa Ravensburger!

Mamy dla was garść informacji od wydawnictwa Ravensburger

W październiku swoje polskie premiery będą miały trzy gry wydawnictwa Ravensburger:

 • Zingo
 • Kto to był?
 • Disney Villainous: Źli do szpiku kości

Dodatkowo zbliżają się premiery:

 • Minecraft Portal Dash – październik
 • Minecraft Heroes of the Village – listopad (wyłączność Biedronka)
 • Marvel Villainous – październik (wyłączność Empik do końca października)
 • Labyrinth Team – październik (wyłączność Empik do końca roku)
 • Wilkołaki – październik

Bezpośrednio od wydawnictwa Ravensburger wiemy też, że skończyła się już wyłączność Empik na Horrified, tak wiec gra będzie dostępna w szerokiej dystrybucji.

Disney Villainous: Źli do szpiku kości, Zingo!, Kto to był? oraz grę Wilkołaki będzie można nabyć przedpremierowo  na Planszówkach w Spodku w Katowicach!

 


Disney Villainous: Źli do szpiku kości

Wciel się w rolę Złoczyńcy ze świata Disneya i osiągnij swój niecny cel. Poznaj unikalne zdolności swojej postaci i krzyżuj szyki swoim przeciwnikom. Kto zatriumfuje w tym nikczemnym pojedynku?  Przewodnik Złoczyńcy pomoże ci ustalić strategię oraz udzieli cennych wskazówek. Gdy opanujesz do perfekcji rozgrywkę jednym Złoczyńcą, spróbuj swoich sił, grając innym. W grze jest aż 3 różnych Złoczyńców i każdy z nich zwycięża w zupełnie inny sposób!

Gra jest dodatkiem do gry Disney Villainous ale też niezależną grą – zawiera trzech dodatkowych Złoczyńców Disneya: Hadesa, Złą Królową z „Królewny Śnieżki i Siedmiu Krasnoludków” oraz Dr. Faciliera. Możesz mieszać i łączyć Złoczyńców, by zwiększyć liczbę graczy do sześciu lub urozmaicić rozgrywkę. Odkryj nowych Złoczyńców, nowe misterne plany i nowe koleje losu!

 • wiek graczy: od 10 lat
 • liczba graczy: 2-3
 • czas gry: 40-60 minut

 

Zingo!

To nie bingo, to Zingo!, czyli świetna interaktywna gra logiczna, która uczy i bawi. Gracze niecierpliwie czekają na swoją kolej, aby przesuwać Zingera i w ten sposób odsłaniać nowe płytki. Pierwszy z graczy, który zakryje wszystkie pola na swojej karcie, wygrywa!

Na kartach i płytkach znajdują się zarówno obrazki, jak i podpisy, dzięki czemu fantastycznie będą się przy grze bawić zarówno dzieci, które jeszcze nie umieją czytać, jak i te, które powoli zaczynają doskonalić tę umiejętność.

Zingo to rozszerzona wersja klasycznej gry Bingo, która bawi i uczy. To jednocześnie prosta gra wspierająca rozwój koncentracji u dzieci jak i wywołujące wiele emocji interaktywna zabawa. Dzięki angażującej i urozmaiconej rozgrywce, gra pomaga najmłodszym w rozwijaniu umiejętności asocjacji, budowaniu skojarzeń i nauce nowego słownictwa. Świetna zabawa i ogrom emocji gwarantowane!

Gra dla dzieci od 4. roku życia, liczba graczy: 2-6, jedna rozgrywka trwa około 15-20 minut.

 

Kto to był?

To przygodowa gra planszowa z interaktywną skrzynią – idealna dla najmłodszych graczy.

W królewskim zamku zapanował chaos: ktoś skradł magiczny pierścień, który chroni krainę przed złym czarodziejem. Jedynymi świadkami zdarzenia są zwierzęta, jednak wyłącznie dzieci są w stanie zrozumieć ich mowę, zatem to od nich zależą losy królestwa!

Gra polega na chodzeniu od komnaty do komnaty zamku w poszukiwaniu wskazówek demaskujących złodzieja. Wskazówek udzielają nam mówiące zwierzęta, które dzielą się swoim sekretem, jeżeli odpowiednio je nakarmimy.

Kto to był? zachęca do logicznego myślenia i pomaga w nawiązywaniu więzi pomiędzy graczami. Ponadto “gadająca skrzynia” przyciąga uwagę dzieci, dzięki czemu zabawa jest jeszcze bardziej przyjemna i ekscytująca.

Gra jest przeznaczona dla dzieci od 6. roku życia, liczba graczy: 2-6.

 

Jesień dopiero się zaczyna, a już zapowiada się bajkowo! 

Ewa Struzik