Przedsprzedaż gry RUNE, wydawnictwa Moria Games

Rozpoczęła się przedsprzedaż gry Rune wydawnictwa Moria Games.
Przedsprzedaż potrwa do 9 stycznia 2022 r. (do końca dnia), a oficjalna premiera Rune zaplanowana jest na 10 stycznia 2022 r. 
 
W okresie przedsprzedażowym Rune dostępny będzie jedynie w sklepie Moria Games, później trafi do szerszej dystrybucji. W sklepiku kupić można także pakiet dodatkowych komponentów do Rune z kampanii na KS, który będzie dostępny tylko do wyczerpania zapasów. Warto się pośpieszyć!
 
 
Opis gry:
Zbierz energię z kamieni runicznych i przywołaj Zemilio z innego wymiaru! Tylko ten gracz, który zdobędzie najwięcej many, będzie w stanie ukończyć magiczny rytuał.
 
Rune to szybka gra karciana, którą zmieścisz w kieszeni, by zawsze mieć ją pod ręką. Gracze naprzemiennie dokładają karty do wspólnego układu, tworząc obszary połączonych ze sobą kolorowych Run o różnych wartościach. Umieszczana karta musi jednak przykryć co najmniej jedną sekcję wcześniej wyłożonej karty, a zakrywane lub przyległe Runy muszą pasować do siebie kolorystycznie. Stwórz jak największe obszary kamieni runicznych, przejmij nad nimi kontrolę wystawiając Mistrzów Run i zdobądź z nich manę potrzebną do ukończenia rytuału.
Dla zainteresowanych szczegółami link do instrukcji.
 
Polska edycja zawiera dwa minidodatki: Arcymistrz i Adepci.
 
Uwaga: Posiadając dwa egzemplarze Rune możesz grać w 4 osoby. Gra ma także dwa warianty solo – zasady znajdziesz w osobnej instrukcji na naszej stronie.
 
Liczba graczy: 2-3 (+ tryb solo)
Czas rozgrywki: 15 minut
Wiek: 8+
 

Cena: 39 PLN

 

Ewa Struzik

Game Details
NameRune (2019)
ZłożonośćMedium Light [1.60]
BGG Ranking6622 [6.64]
Player Count (Recommended)2 (1-2)
Projektant/ProjektanciZemilio
GrafikaTristam Rossin
WydawcaGiga Mech Games, Little Rocket Games, Moria Games, WoodCat and Zemilio Entertainment
MechanizmyConnections, Layering, Melding and Splaying and Tile Placement
Ewa Struzik