„Destinies” po polsku!

Lucky Duck Games ogłasza polską edycję swojego przeboju z Kickstartera – Destinies. Gra stworzona przez polskich autorów: Filipa Miłuńskiego i Michała Gołębiowskiego nie schodzi z pierwszych pozycji listy hotness w serwisie BoardGameGeek. Gra pierwotnie miała ukazać się w Polsce za sprawą wydawnictwa IUVI Games, ale ostatecznie zdecydowano, że zostanie pod skrzydłami macierzystego wydawcy. Głos w tej sprawie zajęli przedstawiciele obydwu wydawnictw:

Z dumą ogłaszamy, że polska edycja gry Destinies ukaże się listopadzie 2021 roku. Pierwotnie miało za nią odpowiadać zaprzyjaźnione z nami wydawnictwo IUVI Games. Za obopólną zgodą zdecydowaliśmy, że ten tytuł powinien zostać jednak zlokalizowany przez nas.
Michał Herman, dyrektor ds. rozwoju biznesowego Lucky Duck GamesOd momentu ogłoszenia przez nas wydania polskiej wersji językowej projekt rozrósł się, a Lucky Duck Games otworzyło prężnie działający polski oddział. Dlatego, wspólnie z Lucky Duck Games Polska postanowiliśmy, że za polską wersję językową będzie odpowiadał oryginalny wydawca.
Zespół IUVI Games

 

Destinies na stoły polskich graczy trafi już w listopadzie, ale już teraz zachęcamy do zapoznania się z krótkim opisem gry.

Zostań bohaterem epickiej opowieści i wypełnij swoje przeznaczenie! Prorocy mówią o Aniele Śmierci, którego nadejście zwiastuje koniec dni. Głód, zaraza i wojna pustoszą ziemię, ale wciąż wydaje się, że jest nadzieja. W tym czasie próby garstce wybranych dana będzie moc decydowania o ludzkich losach. To im przyjdzie wybierać między wybawieniem, a potępieniem. Wciel się w jednego z bohaterów i eksploruj fantastyczny świat inspirowany średniowieczem. Świat pełen mrocznych historii, przygód i niezwykłych postaci. Każda twoja decyzja będzie miała znaczenie w tym dynamicznie zmieniającym się środowisku gry. Czy uda ci się wypełnić swoje przeznaczenie, zanim zrobią to przeciwnicy?
Destinies to rywalizacyjna gra narracyjna łącząca zalety planszówki z możliwościami aplikacji. Przy bardzo przystępnych zasadach gra oferuje rozgrywkę w stylu Role-playing Game. Rolę mistrza gry przejmuje aplikacja, która dostosowuje świat gry w zależności od poczynań graczy. W grę można grać w 1-3 osoby w różnych trybach. W podstawowej grze dostępnych będzie pięć scenariuszy, każdy oferujący rozgrywkę na około 2-2,5 godzin. Pudełko zawiera 67 dużych kafli mapy, 150 kart, kilkadziesiąt żetonów i aż 31 figurek, w tym figurkę Abaddona o wysokości 9 centymetrów.

Ewa Struzik

Game Details
NameDestinies (2021)
ZłożonośćMedium Light [1.92]
BGG Ranking342 [7.73]
Liczba graczy1-3
Projektant/ProjektanciMichał Gołąb Gołębiowski and Filip Miłuński
GrafikaKarolina Jędrzejak, Mateusz Komada, Katarzyna Kosobucka and Magdalena Leszczyńska
WydawcaLucky Duck Games, Broadway Toys LTD, CMON Global Limited, Gameology (Gameology Romania), Geekach Games, Gém Klub Kft., Grimspire, Hobby Japan, Hobby World, Last Level, Mosaico Jogos and REXhry
MechanizmyDice Rolling, Map Addition, Role Playing, Solo / Solitaire Game, Storytelling and Tile Placement
Ewa Struzik