Noc Planszówek w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie już w najbliższy weekend

Z wielką radością objęliśmy patronat medialny nad kolejną planszówkową imprezą organizowaną przez ekipę odpowiedzialną z festiwal Board Mania.

Board Mania – Noc Planszówek odbędzie się 2 i 3 czerwca w podziemiach budynku Centrum Spotkania Kultury w ramach targów East Ænd Art oraz lubelskiej Nocy Kultury.

W sobotę od godziny 12:00 aż do północy i w niedzielę od 11:00 do 17:00 będzie można korzystać z games roomu z wypożyczalnią oraz wziąć udział w pokazach gier, turniejach (Star Wars: Przeznaczenie i Decrypto) i warsztatach malowania figurek. Gry zapewniają m.in. wydawnictwa: Albi Polska, Baldar, Bard Centrum Gier , Black Monk Games, Factory of Ideas , Egmont Polska, foxgames.pl , G3 – wydawnictwo gier planszowych , Galakta, Games Factory, Goliath, Granna, Wydawnictwo Lacerta, Gry planszowe Lucrum Games, Nasza Księgarnia – gry, PHALANX, Portal Games, Quantum Games, REBEL Games, SHARP GAMES, Spell Games .
Warsztaty malowania figurek powstają we współpracy z Wargamer Lublin .


Przy tworzeniu wydarzenia pomagają również lokalne firmy, instytucje i fundacje, o których warto wspomnieć:
Fundacja Animatorów i Twórców Kultury TRACH – pożycza stoły i krzesła
Co jest grane? -zapewnia wyżywienie dla obsługi
Zygzak Plus – wyposażył konwent w obrusy
NeverLight – wspiera swoimi wolontariuszami biegle tłumaczącymi zasady gier
Centrum Kultury w Lublinie – zapewnia dodatkowe krzesła
Wydział Politologii UMCS – zapewnia dodatkowe stoły

Konwent odbędzie w na poziomie -1 budynku Centrum Spotkania Kultur – w Alei Kultur oraz klubie muzycznym, który na czas trwania wydarzenia będzie pełnił rolę games roomu.

Więcej informacji znajdziecie klikają TUTAJ

Otrzymaliśmy również sprostowanie od organizatorów dotyczące turnieju “Star Wars: Przeznaczenie”, który odbędzie się w sobotę, 2 czerwca o godzinie 18:00, a nie jak widnieje w programie, o godzinie 15:00. Organizatorzy przepraszają za jakiekolwiek niegodności wynikające ze zmiany godziny turnieju.

Wojciech Mikolajczak