Druga edycja Areny Gier już za miesiąc!

Arena Gier ed. 2 to kolejna impreza przygotowana przez Fundację Animatorów i Twórców Kultury TRACH. Tym razem zapraszamy do Lublina w dniach 7-8 kwietnia na stadion Arena Lublin przy ul. Stadionowej 1 w Lublinie. W zeszłym roku na Arenę Gier przyszło ponad 1200 uczestników, czy w tym roku będzie podobnie? Zapewne to będzie zależało od atrakcji przygotowanych przez organizatorów, a tych ma nie brakować. Na pewno zachęcająca jest duża wypożyczalnia gier planszowych licząca blisko 400 gier, pomocni wolontariusze tłumaczący zasady gry, a także konkursy i turnieje z nagrodami. Wśród dostępnych gier będą takie klasyki jak Chaos w Starym Świecie, Władca Pierścieni: Konfrontacja, Talisman: Magia i Miecz, Wsiąść do pociągu, Dixit, czy Carcassonne oraz nowości ze świata gier, czyli m.in. Lords of Hellas. Więcej o planszowych atrakcjach będziemy pisać bliżej konwentu. Teraz natomiast możemy z czystym sumieniem zapewnić, że każdy znajdzie grę dla siebie. 
 

Kolejnym atutem Areny Gier jest cena biletu. Wejściówka na konwent kosztuje dokładnie zero złotych! Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lublin oraz naszych sponsorów, Fundacji TRACH udało się zorganizować konwent zupełnie bezpłatny dla uczestników. Mamy nadzieję, że fakt ten przyczyni się do zwiększenia popularności gier w Lublinie i sprawi, że bariera finansowa zostanie usunięta i wiele osób zdecyduje się przyjść na Arenę Gier.

 
Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.arenagier.lu
 

Wojciech Mikolajczak

Swoją przygodę z planszówkami zaczął jeszcze w latach 90-tych, ale prawdziwa miłość do gier bez prądu przyszła dopiero po prawie 20-latach. Od 2014 namiętnie gra, pisze recenzje oraz newsy dla kilku różnych serwisów i organizuje w Lublinie festiwal gier planszowych i karcianych Board Mania. Najbardziej lubi nowoczesne gry hybrydowe, łączące w sobie wiele różnych mechanik znanych zarówno z gier ekonomicznych, jak również tych „z klimatem”. W grach nie lubi przesadnej losowości i braku większego wpływu decyzji gracza na przebieg rozgrywki. Niektóre z ulubionych tytułów: Star Wars: Imperial Assault, Blood Rage, Cyclades, Eclipse, Terraformacja Marsa, Robinson Crusoe.
Wojciech Mikolajczak