Fields of Despair, France 1914-1918. Wideorecenzja na Wojennik TV

Fields of Despair, France 1914-1918 to jedna z głośniejszych gier wojennych, jakie pojawiły się na rynku na przełomie 2016 i 2017 roku. Ostatnimi czasy I wojna przeżywa prawdziwy renesans popularności, stąd też w dosyć regularnych odstępach czasu, jesteśmy raczeni co rusz nowymi tytułami traktującymi o tym konflikcie. Na ten konkretny czekałem jednak z o wiele większą niecierpliwością niż na jakikolwiek inny.

Wydana przez GMT Games z początkiem 2017 roku (na pudle znajdziemy informację mówiącą o 2016 roku, ale do rąk graczy tytuł trafił dopiero po Nowym Roku) gra traktuje o zmaganiach na froncie zachodnim. Naprzeciw siebie stają więc wojska Niemiec i Ententy, złożonej z Francuzów, Brytyjczyków i Belgów. Z czasem mogą do nich dołączyć również Amerykanie.

Jak ten tytuł wygląda w praktyce i czy warto po niego sięgnąć? O tym w naszym kolejnym materiale!

Michel Leviathan Sorbet

Game Details
NameFields of Despair: France 1914-1918 (2017)
ComplexityMedium [3.19]
BGG Rank [User Rating]2452 [8.01]
Player Count (recommended)2 (1-2)
Designer(s)Kurt Keckley
Artists(s)Terry Leeds and Joel Toppen
Publisher(s)GMT Games
Mechanism(s)Dice Rolling, Hex-and-Counter and Secret Unit Deployment
Twitter

Michel Sorbet

Ma dwie Ojczyzny (Polska i Francja), ale jedno serce. Przygodę z planszówkami zaczął jeszcze w czasach gier wydawanych przez Sferę, Encore i Dragona. Potem w jego życie wtargnął M:TG, Rage CCG i kilka innych karcianek. Po kilku latach wrócił do gier planszowych - głównie do strategii sygnowanych przez GMT. Uwielbia wielostronicowe instrukcje, wyjątki od wyjątków i gry, nad którymi można siedzieć tygodniami. Dwoje wspaniałych Dzieciaków w domu sprawia jednak, że często grywa i w lżejsze tytuły.

Motto: "Świat jest w moich rękach".
Michel Sorbet
Twitter