Guadalcanal. Wideounboxing na Wojennik TV

Jest na rynku spora liczba magazynów, traktujących o wojskowości, o historii i zawierających jednocześnie gry wojenne. Większość z nich to magazyny anglojęzyczne, ale jest i francuski rodzynek: Vae Victis.

Nie jest to bynajmniej rodzynek byle jaki, bowiem to czasopismo ukazuje się już od ponad 20 lat! Publikowane są w nim gry traktujące o różnych konfliktach, osadzone w różnych epokach historycznych. I bardzo dobrze bo dzięki temu przekrój tego, co dostajemy, jest naprawdę olbrzymi.

Zapraszam do obejrzenia wideounboxingu jednego z numerów Vae Victis sprzed kilku lat. Jest to numer, w którym znajdziemy grę Guadalcanal – traktującą o starciach między Japonią i USA z okresu II wojny światowej.

Michel Leviathan Sorbet

Game Details
NameEn Pointe Toujours !: Guadalcanal (2012)
ComplexityMedium Light [2.00]
BGG Rank [User Rating]0 [6.37]
Player Count2
Designer(s)Amaury de Vandiere, Théophile Monnier and Nicolas Stratigos
Artists(s)Christophe Camilotte and Pascal da Silva
Publisher(s)Vae Victis
Mechanism(s)Hexagon Grid
Twitter

Michel Sorbet

Ma dwie Ojczyzny (Polska i Francja), ale jedno serce. Przygodę z planszówkami zaczął jeszcze w czasach gier wydawanych przez Sferę, Encore i Dragona. Potem w jego życie wtargnął M:TG, Rage CCG i kilka innych karcianek. Po kilku latach wrócił do gier planszowych - głównie do strategii sygnowanych przez GMT. Uwielbia wielostronicowe instrukcje, wyjątki od wyjątków i gry, nad którymi można siedzieć tygodniami. Dwoje wspaniałych Dzieciaków w domu sprawia jednak, że często grywa i w lżejsze tytuły.

Motto: "Świat jest w moich rękach".
Michel Sorbet
Twitter