Alien Artifacts. Wideounboxing na Wojennik TV

Tytuły o kosmosie stanowią odrębną i całkiem pokaźną kategorię gier planszowych. Nie byłoby roku, aby nie była wydawana jakaś nowa, nawet wtedy, gdy ma się już wrażenie, że jest to tematyka do cna wyeksploatowana. Tak to już z pewnymi settingami bywa, że mają się świetnie, niezależnie od tego, jak wiele razy były już wykorzystane.

Jednym z najnowszych, kosmicznych tytułów, jest polska produkcja, wydana przez Portal Games w 2017 roku: Alien Artifacts (Artefakty Obcych). Gra przykuła moją uwagę bo była reklamowana jako tytuł z kategorii 4X (explore, exterminate, exploit, expand), a te, zawsze budzą moje zainteresowanie.

Co znajdziemy w pudełku Artefaktów? Sprawdzam!

Michel Leviathan Sorbet

Game Details
NameAlien Artifacts (2017)
ComplexityMedium [2.98]
BGG Rank [User Rating]1513 [6.78]
Player Count (recommended)2-5 (2-4)
Designer(s)Marcin Senior Ropka and Viola Kijowska
Artists(s)Evan Lee, Aleksandar Mihajlovic and Rafał Szyma
Publisher(s)Portal Games, Matagot and Pegasus Spiele
Mechanism(s)Card Drafting, Hand Management, Set Collection and Variable Phase Order
Twitter

Michel Sorbet

Ma dwie Ojczyzny (Polska i Francja), ale jedno serce. Przygodę z planszówkami zaczął jeszcze w czasach gier wydawanych przez Sferę, Encore i Dragona. Potem w jego życie wtargnął M:TG, Rage CCG i kilka innych karcianek. Po kilku latach wrócił do gier planszowych - głównie do strategii sygnowanych przez GMT. Uwielbia wielostronicowe instrukcje, wyjątki od wyjątków i gry, nad którymi można siedzieć tygodniami. Dwoje wspaniałych Dzieciaków w domu sprawia jednak, że często grywa i w lżejsze tytuły.

Motto: "Świat jest w moich rękach".
Michel Sorbet
Twitter