Blight Chronicles: Agent Decker – najnowszy deck builder solo od Board & Dice niebawem na Kickstarterze

W 2017 roku wydawnictwo Board & Dice opublikowało przez kick-starter grę solową, co było dużym sukcesem i pokazało, że gry solo w mogą nie tylko świetnie wyglądać, ale wciąż się rozwijają. Dlatego większość naszych gier (takich jak Multiuniversum lub Pocket Mars) ma tryb solowy, z którego korzysta wiele osób.

W 2018 roku Board & Dice rozpoczyna specjalny projekt dużej gry solo o nazwie Blight Chronicles: Agent Decker.

 

Sami autorzy tak mówią o swoim projekcie:

“Zebraliśmy nasze doświadczenia i wysłuchaliśmy oczekiwań ludzi, aby stworzyć grę solo, w której skupiamy się na kilku ważnych aspektach:

• Wciągająca historia z wieloma decyzjami.
• Możliwość zakończenia historii na kilka różnych sposobów, dzięki tym decyzjom zobaczymy różne miejsca i zaangażujemy różne grupy przeciwników, które będą miały wpływ na finał historii.
• Gracze będą czuć, że podejmowane przez nich decyzje mają ogromny wpływ na postęp ich agenta i jego zdolność do stawienia czoła nowym zagrożeniom.
• Gra jest trudna i sprawi, że wiele razy zmienisz swoją taktykę.”

Blight Chronicles: Agent Decker ma wszystko wymienione powyżej. Jest to fabularna gra oparta o mechanikę budowaniu talii, w której wcielasz się w rolę agenta zarazy – ściśle tajnego projektu rządowego, wypełnionego agentami specjalizującymi się w infiltracji i precyzyjnych zadaniach.

Gra zawierać będzie:

• prawie 200 kart
• książkę o historii
• 14 kart Stage
• tablicę gracza

Odprawa wprowadza graczy w ustawienia i cele Misji. Każda misja jest podzielona na kilka etapów, z których każdy ma unikalny cel. W kluczowych punktach gracz wybiera miejsce docelowe. Najważniejszą rzeczą dla agenta Blight jest być niewidzialnym, więc pamiętaj, aby podejrzenie było minimalne. Pełna ekspozycja oznacza natychmiastową porażkę!

Każdy agent rozpoczyna grę z tą samą talią, ale gdy napotyka na różne przeszkody, zestaw ruchów się zmienia, podobnie jak sprzęt. Gdy natrafisz na przeszkodę masz do wyboru: czy załatwisz ją bez zbytniego hałasu, czy też wyeliminujesz ją i weźmiesz jej sprzęt.

Wybierz dobrze swoje etapy! Każdy ma inny zestaw przeszkód i celu na który wpływają wybory dokonane na poprzednich etapach. Pozwalają również na zbieranie różnych narzędzi.
To Twoja szansa, aby pokazać Blight i światu, że jesteś godny i gotowy stawić czoła wszystkim na swojej drodze. Misja czeka!

Wojciech Mikolajczak