Festiwal Falkon już w pierwszy weekend listopada!

Z wielką przyjemnością informujemy, że objęliśmy patronat medialny nad jedną z najważniejszych w Polsce imprez dedykowanych fanom szeroko pojętej fantastyki.

W pierwszy weekend listopada hale targowe Targi Lublin S.A. staną się centrum Federacji Fantastyki Falkon. Jedną z targowych hal wypełni kilkudziesięciu wystawców oferujących książki, koszulki i inne fantastyczne gadżety. Tam znajdzie się także KID Zone, specjalne miejsce pełne atrakcji dla najmłodszych oraz strefa e-sportu. Druga hala stanie się gigantycznym Games Roomem z ponad 300 tytułami gier planszowych czekającymi na wypożyczenie. Zasady rozgrywki każdej z nich chętnie wytłumaczą wolontariusze. Nie zabraknie także sal prelekcyjnych goszczących znanych autorów literackich, youtuberów, twórców gier oraz fanów, którzy podzielą się z Wami swoją pasją.

Oprócz tego oddajemy do Waszej dyspozycji szkołę programową (Szkoła Podstawowa nr 20, naprzeciwko Targów), w której non stop będą rozgrywane sesje gier RPG i LARPy.
Oferujemy też bezpłatne noclegi dla każdego uczestnika w Szkole Podstawowej nr 31(ul. Lotnicza 1)

 

Fanów gier planszowych z pewnością zainteresuje obecność dwóch gości związanych z branżą:

Wojciech Rzadek

Rocznik 80’. Krakus. Mistrz Gry, Game Designer, Product Manager, Trener. Z wykształcenia tłumacz i pedagog, magister filologii romańskiej UJ.  Od 24 lat zajmuje się wszelkiego typu rozrywką interaktywną: grami RPG, grami planszowymi, LARP’ami, grami terenowymi i symulacyjnymi. Od 20 lat aktywny i czynny MG. Jest autorem czterech gier planszowych: „Rice Wars”, „Abetto”, „Astro Jam” oraz „W pustyni i w puszczy”. Poprowadził na konwentach ponad 300 punktów programu: prelekcji, warsztatów i konkursów (głównie o RPG). Jest członkiem grupy kreatywnej Lans Macabre. Od 2011 roku organizator konkursu Puchar Mistrza Mistrzów. Jest laureatem większości nagród i konkursów związanych z grami fabularnymi. Prowadzi własną działalność ADMONDO, która zajmuje się projektowaniem gier oraz szkoleniami w połączeniu z szeroko pojętą rozrywką interaktywną dla biznesu. Od 2015 współpracuje też z wydawnictwem FoxGames jako wydawca gier planszowych.

Oleksandr Nevskiy

Ukraiński autor gier planszowych. Założyciel jednego z pierwszych wydawnictw na Ukrainie – IGames. Autor takich gier jak Mysterium (Tajemnicze domostwo), Moja farma, W cieniu tronu czy Piraci 7 mórz. Podczas Falkonu Oleksandr zaprezentuje swoje najnowsze tytuły – Iron Will, X Code, Dodatek do gry Tajemnicze domostwo oraz Divination academy!

Program imprezy dostępny jest pod adresem – www.falkon.co/program
Wszelkie informacje znajdziecie na naszej stronie – www.falkon.co

Dołącz do Federacji, przyjedź na Falkon i poczuj Fantastykę na własnej skórze.

Zapraszamy wszystkich do dołączenia do Federacji Fantastyki Falkon już teraz, poprzez „wzięcie udziału” w naszym wydarzeniu na Facebooku!

Możecie to zrobić klikając w link: https://www.facebook.com/events/1464947063626734/.

Wojciech Mikolajczak