In the Trenches. Wideounboxing na Wojennik TV

In the Trenches: Devil Dogs to pierwsza z serii gier, wydanych przez amerykańskie wydawnictwo Tiny Battle Publishing, traktujących o pierwszej wojnie światowej w skali taktycznej. Podobnych tytułów, tyle że osadzonych w realiach drugiej wojny, jest na pęczki, ale tych, które za setting mają Wielką Wojnę jest już zdecydowanie mniej. Z tym większą ciekawością podchodziłem więc do jego ogrywania, zwłaszcza, że I wojna stanowi jeden z moich ulubionych tematów.

Devil Dogs zostało wydane w 2015 roku i stanowi jedną z dwóch podstawowych wersji systemu In the Trenches. W przeciwieństwie do późniejszych rozszerzeń znajdziemy w nim pełny zestaw zasad całego systemu oraz komplet żetonów, które będą nam potrzebne zarówno do samej rozgrywki w scenariusze zamieszczone w Devil Dogs, jak i w te, które pojawiają się w dodatkach.

Jak wyglądają elementy tego tytułu? Sprawdzamy!

Michel Leviathan Sorbet

Wiele interesujących gier możesz kupić w dobrej cenie w sklepie naszego partnera – Planszostrefa.

Podstawowe informacje (na podst. BGG)

NazwaIn the Trenches: Devil Dogs
AutorJohn Gorkowski
GrafikJosé Ramón Faura, Christian Sperling
WydawcaTiny Battle Publishing
Rok wydania2015
Liczba graczy2 - 2
Sugerowana liczba graczy Najlepiej w: 2
Liczba rekomendowana: 1
(1 głosy/głosów)
Czas gry120
Sugerowany wiek min.0 i więcej
Sugerowany wiek min. (wg użytk. BGG)14 i więcej
(1 głosy/ów)
KategoriaWargame, World War I
MechanikaDice Rolling, Hex-and-Counter
RozszerzeniaIn the Trenches: 1916, In the Trenches: Coup de Grace, In the Trenches: Devil Dogs 2 Faith & Sacrifice, In the Trenches: Rising Sun, In the Trenches: Through Fire and Flames
RodzinaIn The Trenches

Informacje pochodzą z serwisu boardgamegeek.com. Więcej informacji o grze.

Twitter

Michel Sorbet

Ma dwie Ojczyzny (Polska i Francja), ale jedno serce. Przygodę z planszówkami zaczął jeszcze w czasach gier wydawanych przez Sferę, Encore i Dragona. Potem w jego życie wtargnął M:TG, Rage CCG i kilka innych karcianek. Po kilku latach wrócił do gier planszowych - głównie do strategii sygnowanych przez GMT. Uwielbia wielostronicowe instrukcje, wyjątki od wyjątków i gry, nad którymi można siedzieć tygodniami. Dwoje wspaniałych Dzieciaków w domu sprawia jednak, że często grywa i w lżejsze tytuły.

Motto: "Świat jest w moich rękach".
Michel Sorbet
Twitter