Złota Gra Roku – oddaj swój głos – informacja prasowa

Historia zatacza koło – coraz więcej ludzi gra w gry planszowe! Kto z nas czasami nie pragnie uciec od cyfrowej rozrywki do czegoś bardziej realnego? Taką potrzebę zauważają też wydawcy gier planszowych, którzy działają coraz prężniej i publikują coraz więcej tytułów. W samym 2016 roku na polskim rynku pojawiło się ponad 500 nowych gier.

Ze względu na liczbę dostępnych tytułów, przeciętnemu graczowi jest coraz trudniej wybrać najlepszą pozycję dla siebie. Z pomocą przychodzi vlog Gry Planszowe u Wookiego, który już w zeszłym roku zaczął przyznawać tytuł Złotej Gry Roku.

Idea plebiscytu to popularyzacja najlepszych gier planszowych wydanych w danym roku. Z tego powodu nagroda ta przyznawana jest w kilku kategoriach, z myślą o różnych zainteresowaniach graczy. Ma ona ułatwić wybór najlepszej gry planszowej zarówno zupełnym laikom, jak i starym wyjadaczom, zainteresowanym rozbudowanymi, strategicznymi tytułami.

Złota Gra 2016 to już druga edycja plebiscytu realizowanego przez „Gry planszowe u Wookiego”. W tym roku po raz pierwszy do udziału w głosowaniu zaproszona została również publiczność. Głosowanie na Złotą Grę Roku Graczy trwa do 31 stycznia i każdy może wziąć w nim udział, wystarczy wskazać swoją ulubioną grę z roku 2016. Wzięcie udziału w głosowaniu daje możliwość wygrania jednej z 5 gier a więc niewielkim nakładem czasu każdy ma szansę na atrakcyjną nagrodę. Głosowanie odbywa się pod adresem > http://uwookiego.pl/zlota-gra/glosowanie .

Ogłoszenie wyników głosowania graczy, jak i wyróżnień przyznanych przez kanał „Gry planszowe u Wookiego” będzie miało miejsce w pierwszym tygodniu lutego. Tam też pojawi się informacja o zwycięzcach losowania.

Organizator plebiscytu, portal „Gry planszowe u Wookiego”, to najpopularniejszy kanał na YouTube poświęcony tematyce gier planszowych. Znajdują się tam recenzje najnowszych gier, poradniki dla poczatkujących, konkursy i nowinki ze świata planszówek.

 

Kluczowe linki:

Głosowanie – http://uwookiego.pl/zlota-gra/glosowanie

Gry planszowe u Wookiego na YouTube – https://www.youtube.com/channel/UCf_b6FbYA_opZ2bSb35U7VA

Przyznanie Złotej Gry Roku 2015 – https://www.youtube.com/watch?v=w3dp4cG6fsY