Gram w planszówki – wspieram Board Times? Akcja i plebiscyt.

btnewlogoPo trzech latach rozwijania i prowadzenia Board Times wraz z redaktorami, których sporo się przez redakcję przewinęło, czas zrobić krok dalej. Są rzeczy, z których jestem dumny, są i takie, których się wstydzę. Wiem, że wielu z Was docenia to, co robimy, ale zdaję sobie sprawę z tego, że moglibyśmy robić więcej. Potrzebuję jednak do tego narzędzi, które pozwolą mi z jednej strony uatrakcyjnić serwis nowymi materiałami, z drugiej zaś sprawniej nim zarządzać przy tych zasobach czasowych, jakie aktualnie posiadam. Dlatego od wielu miesięcy w mojej głowie rosła myśl, by spróbować swoich sił na wspieram.to. To też swoiste “sprawdzam” – wynik akcji będzie dla mnie informacją zwrotną, czy ta rzesza czytelników, o której informuje mnie codziennie Google Analytics ceni pracę na tyle, by wesprzeć Board Times finansowo.

Jednym z ważniejszych celów akcji jest moje marzenie, które nosze w sobie już około roku. Duży plebiscyt, w którym to gracze wybiorą Najlepszą Grę, Autora, Wydawnictwo mijającego roku. Plebiscyt z budżetem na reklamę, pozwalającą dotrzeć do większej liczby graczy. To element, którego brakuje mi w nagrodzie Gra Roku, która powstała w środowisku związanym z serwisem Gamesfanatic. Kiedyś był on obecny, później z niego zrezygnowano. Ja natomiast sądzę, że warto oddać głos graczom

O nagrodach dla wspierających napiszę niedługo. Starałem się, by były one unikatowe. Również projektując cele do ociągnięcia, chciałem dodatkowo nagrodzić wspierających. Jak? Sami zobaczcie. I jeszcze krótki wyjaśnienie odnośnie wysokości kwot poszczególnych progów. Niezależnie od tego jaką kwotę uda się dzięki wam zebrać, trzeba pamiętać, że pewna część tej kwoty zostanie przeznaczona na koszty akcji – prowizję dla Wspieram.to, podatek i koszty wysyłki niektórych nagród. 

3000

Niektórzy mówią, że brakuje nam materiałów video. Zgadzam się z tym, że ubogaciłyby one Board Times. Na pewno nie staną się główną formą przekazu, niemniej będzie to miła odmiana od formy pisanej. Jeśli chodzi o to rodzaje materiałów, to mamy kilka pomysłów, ale nie dzielmy skóry na niedźwiedziu :). Wiem, ze lubicie Planszostrefę stąd o pierwszy dodatkowy prezent dla wspierających poprosiłem właśnie Adama – Właściciela sklepu.

4000

Kiedyś Ktoś, napisał, ze jestem “klimaciarzem”. Lubię gry z klimatem, lubię ameritrashe, a w polskich serwisach i blogach planszówkowych, materiałów o tego typu grach jest mało. Powodów jest wiele i nie chodzi o to, że gry te mają mało fanów. Chciałbym to zmienić. Wybaczcie, że nie zdradzę szczegółów :). A jako że ameritrashe dla wielu, nierozerwalnie wiążą się z figurkami, o kolejny prezent dla Was poprosiłem grupę artystów z Fireworks Goblin Studio. Jeśli chcecie zobaczyć jak świetnie malują, zerknijcie na ich fanpage.

 

5000

To czego mi brakuje w serwisie, to większa interakcja z czytelnikami, dlatego chciałbym Was zachęcić do komentowania przez cykliczny konkurs, w którym wraz z redaktorami nagradzać będziemy autorów najciekawszych komentarzy. A dodatkową nagrodą po osiągnięciu tego celu będzie darmowa wysyłka od producenta solidnych i klimatycznych mat do gry – Playmaty.pl.

6000

Czas na plebiscyt, o którym pisałem. Robocza nazwa: Najlepsza Gra 2015. Koncepcja już jest, mam nadzieję, że dzięki Wam znajdą się też środki na realizację. W skrócie – gracze wybierają swoje typy w kategoriach: gra, gra zaawansowana, gra dla dzieci, wydawnictwo, autor grafik (to na razie robocze propozycje). Jury liczy głosy, ogłasza wyniki, wśród głosujących losujemy nagrody. Będę starał się nadać plebiscytowi możliwie szeroki zasięg, by dzięki temu stał się narzędziem promocji planszówek. Spora kwota do osiągnięcia więc i bonus spory. R&P Dice wsparło nas sporym rabatem dla Was. Ja zakochałem się w ich dębowym stole na Pionku i każdemu z czystym sercem mogę go polecić (podobnie jak pozostałe).

 

7000

Publicystyki również brakuje w polskich serwisach branżowych. I Wy sami piszecie, że chętnie czytacie ciekawe teksty, niekoniecznie traktujące o konkretnych tytułach. Nad bonusem dla wspierających ciągle jeszcze pracuję – cierpliwości :).

8000A tutaj sam jestem ciekawy, na ile temat planszówek na urządzeniach mobilnych jest dla Was ciekawy. Bonus w trakcie dogadywania szczegółów.

O nagrodach, które przygotowaliśmy dla Was, napiszę w kolejnym wpisie. Już teraz wszystkim dziękuję za wsparcie rozwoju Board Times.

Krzysztof Pilch 

Krzysztof Pilch