Mity Cthulhu – dodatek do gry Teomachia

Ruszyliśmy. Kolejna kapania crowdfundingowa Fabryki Gier Historycznych wystartowała właśnie dziś. Potrwa do połowy sierpnia. Celem zbiórki jest wydanie dodatku „Mity Cthuhlu”, który wprowadzi do gry dwie nowe mitologie znane z twórczości H.P. Lovecrafta: Wielkich Przedwiecznych oraz Bogów Zewnętrznych.

cthulhu-panteon

Potężne istoty, które przybyły na Ziemię przed eonami, właśnie się przebudziły, aby włączyć się do walki o rząd dusz. Ich orężem są przerażające sny, szaleństwo i potworne, oślizgłe macki. Czy triumf Cthulhu, wspieranego przez mroczną piękność, Asenath Waite, przyniesie zagładę innych bogów i ich wyznawców?

yog-panteon

Bóstwa spoza czasu i przestrzeni, zbyt dziwne i obce, by pojął je ludzki umysł, do tej pory nie pojawiały się na Ziemi zbyt często. Teraz jednak staną do ostatecznej walki o dominację. Czy Yog-Sothoth, Klucz i Brama do innych wymiarów, przy pomocy władającego bluźnierczą magią klanu Whateleyów zatriumfuje nad naszym światem?

Więcej informacji o kampanii znajdziecie w tym miejscu. Teraz zaś chciałbym powiedzieć dwa słowa o tym, jak przyjemnie było wrócić do „Teomachii” i ponownie testować ten tytuł. Każda wprowadzona zmiana, nawet najmniejsza, wiązała się z wieloma testami i obliczeniami – w „Teomachii” nic nie dzieje się przypadkiem. Każda wartość na karcie ataku czy każdy koszt zagrania karty modlitw jest przemyślany i sprawdzony. Zarówno w teorii (Excel przyjacielem projektanta jest) jak i w praktyce – rozegraliśmy setki partii w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Dlatego też jesteśmy pewni, że produkt, który otrzymacie, jest sprawdzony i pewny. Gdyby na rynku gier planszowych była instytucja, która rozdaje „znaki jakości”, „Teomachia” na pewno otrzymała by taki certyfikat.

Tą kampanią na Wspieram.to chcemy kolejny raz „aktualizować” polskie wydanie gry. Osoby, które śledzą naszą działalność, wiedzą, że do tej pory przeprowadziliśmy już 3 akcje crowdfundingowe. W Niemczech, w Polsce oraz w Stanach Zjednoczonych. Poszczególne edycje gry mniej lub bardziej różniły się od siebie. Dochodziły nowe karty, zmienialiśmy część grafik, a przede wszystkim – pojawiały się nowe mitologie. Gracze w Polsce często zadawali nam pytanie w stylu „A kiedy my otrzymamy bogów Cthulhu?”. Teraz już jednoznacznie i z pełną stanowczością mogę odpowiedzieć, że właśnie nadszedł ten moment.MityCthulhu_plakat

 

Fabryka Gier Historycznych
Latest posts by Fabryka Gier Historycznych (see all)