Konkursowe akcesoria dla graczy – zdjęcia

Nasz rocznicowy konkurs zakończyliśmy już jakiś czas temu, zwycięzcy otrzymali nagrody. Obiecałem jednak, że opublikuję również zdjęcia nagrodzonych akcesoriów. Oto one, wraz z przypomnieniem autorów i nagród, które otrzymali. Z góry zaznaczam, że zdjęcia nie oddają w pełni wyglądu niektórych przedmiotów.

Zaczniemy od nagród pocieszenia:

 1. Bony o wartości 50 zł do wykorzystania w http://sklep.granna.pl/ otrzymują:
  Tomek Koślacz za model wagonu do Colt Express,
  DSC_0470
  Ania za znaczniki postępu.
  DSC_1188
 2. Kody rabatowe o wartości 10 zł do sklepu xjoy.pl otrzymują:
  Aleksandra Szopka za butelkę i skrzynię do Robinsona Crusoe
  DSC_0479
  Magdalena Janas za znaczniki do Munchkina Cthulhu, 
  DSC_0477
 3. Kody rabatowe o wartości 5 % do sklepu tropemgier.pl otrzymują:
  Aneta Sygnowska za fiolki na żetony do Alchemists,
  DSC_0949
  Paulina Wesołowska za akcesoria do Osadników: Narodziny Imperium i Robinsona Crusoe.

DSC_0928

DSC_0929


Miejsce 11. (Zestaw 3.11: Polak mały, Monopoly Deal, Littlest Pet Shop)
Agata Kot

Doceniliśmy wysiłek włożony w wykonanie z modeliny trójwymiarowych kafli terenu do gry Osadnicy z Catanu. Dodatkowo Agata zrobiła modele drogi, osady i miasta oraz pudełko na karty surowców i rozwoju. 

DSC_0473

DSC_0476

Miejsce 10. (Zestaw 3.10: Korsar, Kosmiczni piraci,  Littlest Pet Shop)
Jacek
… (prosimy o mailowe przesłanie swojego nazwiska)

Jacek wykazał się pomysłowością wykonując klepsydrę z dwóch żarówek. Jak sam pisze używa takiej klepsydry głównie przy rozgrywkach w Terra Mystica, by ograniczyć zbyt długie zastanawianie się nad ruchem przez graczy. Klepsydra jest całkiem spora jeśli chodzi o wielkość. Pomysł zbudowania metalowego szkieletu i umieszczenia w nim dwóch, specjalnie przygotowanych i sklejonych ze sobą żarówek był bardzo oryginalny.

DSC_0945

Miejsce 9. (Zestaw 3.9: Activity junior, Monopoly Deal, kod rabatowy o wartości 10 zł do sklepu xjoy.pl)
Adam Kulik 

Adam przysłał ręcznie wykonane znaczniki do Agricoli: figurki zwierząt, surowców i ludzi. Jednomyślnie stwierdziliśmy, ze owieczki są świetne, a i pozostałym niczego nie brakuje.

DSC_0934

Miejsce 8. (Zestaw 3.8 Transformers, Monopoly Deal, Nie blefuj, kod rabatowy o wartości 10 zł do sklepu xjoy.pl)
Patrycja Przełucka

Patrycja przysłała nam pięknie wykonane dodatkowe karty do gry Abyss (Talia Duchów) oraz Kość Duchów. Akurat w komisji oceniającej prace nie było nikogo kto by grał w Abyss, ale karty nas zauroczyły.

DSC_1186

Miejsce 7. (Zestaw 3.7: Clash: Jihad vs. Mcworld, Transformers, Littlest Pet Shop, Cluedo Shuffle, Na radarze, kod rabatowy o wartości 10 zł do sklepu xjoy.pl)
Aleksandra Chawziuk

Ola wykonała pudełko na wszystkie elementy do Agricoli i Torfowiska. Pudełko jest zrobione z drewna i ozdobione motywami nawiązującymi do tematyki gry w technice decoupage.

DSC_0469

 

DSC_0470

 

DSC_0474

Miejsce 6. (Zestaw 3.6 (powiększony): Imperializm, Milionerzy i Bankruci, Transformers, Cluedo Shuffle)
Mateusz Włodarski

Mateusz wykonał Spichlerz, czyli ręcznie robioną skrzynkę na wszystkie znaczniki do gry Agricola. Spichlerz jest wykonany z jasnego drewna a poszczególne przegródki oznaczone zostały egzemplarzami surowców, które mają być w nich przechowywane. Skrzynka wygląda bardzo solidnie i klimatycznie.

image2 image

Miejsce 5. (Zestaw 3.5 (powiększony): Borsuczy Pakiet: 7 ronin, torba, kubek i koszulka z grafiką z gry Rycerze Pustkowi, Dice Brewing wraz z dedykowaną grze Dice Tower, Monopoly Deal, Cluedo (Shuffle), kod rabatowy o wartości 10 zł do sklepu xjoy.pl)
Robert Kubasiński

Robert zaskoczył nas swoim zmysłem konstruktorskim i kreatywnością. Słyszeliście o Dice Slope? Nie? My też pierwszy raz zobaczyliśmy kościany stok. Chwilę trwało zanim złożyliśmy go w całość, na szczęście pomogła w tym instrukcja a potem sprawdziliśmy działanie. Drugim przedmiotem, który nam przysłał jest bardzo praktyczny aegroplan, czyli duża „płachta” z kieszonkami do zawieszenia na ścianie, w których idealnie mieszczą się różne małe karcianki. Coś czujemy, że na tym pomysły Roberta się nie skończą, więc chyba z ciekawości, co jeszcze skonstruuje, zorganizujemy kolejny konkurs.

DSC_1150

Miejsce 4. (Zestaw 3.4 (powiększony): Pośród gwiazd, Przepustka, Zombiaki – Edycja jubileuszowa, Littest Pet Shop, kod rabatowy o wartości 10 zł do sklepu xjoy.pl)
Ewa Siara-Sańpruch

Ewa potrafi budować napięcie. Po przeczytaniu tekstu na wierzchu pudełka, które ujrzeliśmy po rozpakowaniu paczki zupełnie nie wiedzieliśmy czego spodziewać się w środku. Otworzyliśmy i naszym oczom ukazały się własnoręcznie wykonane na szydełku, woreczki na żetony armii z gry Neuroshima Hex! Wszystkie woreczki mają na spodzie symbole frakcji, dla których są przeznaczone.

 

 

DSC_0478

 

DSC_0481

DSC_0480

Miejsce 3. (Zestaw 3.3: Zmiennicy, Urban Panic, Reglamentacja, Dice Tower Steampunk box)
Paweł Dołęgowski

Paweł sprawił, że otworzyliśmy szeroko oczy ze zdumienia nad dokładnością wykonania wypraski do 7 Cudów Świata. Wypraska składa się z trzech części, mieści się idealnie w pudełku podstawowej wersji gry. Zaprojektowana została z myślą o elementach podstawki i trzech dodatków. Paweł wykonał ją własnoręcznie z jednowarstwowego kartonu o grubości 1 mm. Zajęło mu to w sumie 12 godzin. Gratulujemy wytrwałości i dokładności.

DSC_0913

DSC_0916

DSC_0921

DSC_0919

DSC_0918

DSC_0917

Miejsce 2. (Zestaw 3.2: Piekło Okopów, Amber Route, Mumia, Dice Brewing wraz z dedykowaną grze Dice Tower)
Basia Wolińska

Basia wykonała przeurocze figurki – znaczniki pierwszego gracza do gry Osadnicy: Narodziny Imperium.
Figurki zostały wykonane z wełny czesankowej techniką Needle Fetting. Ten czasochłonny proces polega na filcowaniu wełny za pomocą specjalnych igiełek. 
Po przeczytaniu opisu wykonania nadal nie wiemy jakim cudem Basi udało się tak świetnie odwzorować wygląd Sołtysa Wojtka i niewiasty widniejącej na pudełku dodatku „Każdy potrzebuje Przyjaciela„. Drugą pracą są płócienne woreczki na przechowywanie meepli z Carcassonne.

DSC_0477

 

osadnicy figurki

Miejsce 1. (Zestaw 3.1: Zimna Wojna (najnowsza edycja), Abyss, Black & White, 07 zgłoś się, Versailles, Dice Tower Castle)
Aleksander Kopydłowski

Nie mamy pojęcia ile czasu zajęło Aleksandrowi wykonanie pracy, którą nam przysłał. Z paczki wydobyliśmy ciężkie pudełko z napisem Neolitic Ops a w nim trójwymiarowe kafle terenu i mnóstwo figurek i znaczników. Oddajmy głos autorowi:
Znacie grę Nexus Ops? Trochę w nie pogrywałem, ale żeby żona chciała ze mną grać, postanowiłem wykonać redesign. Jednak kiedy zacząłem ją przerabiać, nie zostało za wiele z oryginalnych elementów. Oto, co wykonałem, by podrasować grę:
– nowe, dopasowane pudełko,
– przetłumaczone karty i plansze pomocy graczy, instrukcja,
– modularna plansza, zastępująca tekturową,
– monolit 3D,
– 164 figurki według własnego projektu, ręcznie malowane,
– jedzenie w postaci jagódek

 

DSC_1219

DSC_1222

 

DSC_1223

CSC_1226

Krzysztof Pilch