Fani planszówek przybywajcie na “Twierdzę” do Częstochowy!

Twierdza IX - plakatW dniach 21-y i 22-gi luty, w Częstochowie, odbędzie się IX edycja Twierdzy, czyli częstochowskich spotkań z grami planszowymi. Impreza ma ogólny charakter konwentu, ale jej rdzeń stanowią gry planszowe oraz games room z ponad 200-ma tytułami. Swoje miejsce znajdą tam również miłośnicy wszelakich karcianek i bitewniaków. Organizatorzy uzyskali wsparcie od większości polskich wydawnictw, tak więc na IX Twierdzy będzie można zagrać w nowości i mniej znane tytuły. Przewidziane są turnieje w: Doomtown Reloaded, First to Fight, List Miłosny oraz Port Royal, a także kilka konkursów, w których będzie można wygrać… nie, nie samochód (to strasznie oklepane) ale gry planszowe ! Dodatkowo na najbliższej edycji zostanie uruchomiona giełda gier planszowych, na której bez wnoszenia dodatkowych opłat, będzie można sprzedać lub zakupić planszówki. Kreatywni miłośnicy gier planszowych będą mogli sprawdzić swoje możliwości w “maratonie tworzenia gier na czas” animowanym przez GameJam z uczelni AJD.

Wszystkich, którym w przedostatni weekend lutego po drodze do Częstochowy, zapraszamy do wzięcia udziału w IX Twierdzy:

– sobota – 21 luty – w godzinach od 10:00 do 20:00

– niedziela – 22 luty – w godzinach od 10:00 do 16:00

Aula nr 121 Wydziału Pedagogicznego Akademii Jana Długosza przy ul. Waszyngtona 4/8 oczywiście w Częstochowie. Zapraszamy również do odwiedzenia jeszcze przed imprezą stron:

www.twierdzakonwent.pl

facebook.com/twierdzaplanszowki

Organizatorzy zwracają się z gorącym apelem do zdecydowanych odwiedzić IX Twierdzę w którykolwiek z dni imprezy, aby potwierdzili tą chęć biorąc udział w dedykowanym wydarzeniu na FaceBook – ankieta dla odwiedzających będzie połączona z konkursem i nikt nie chce dopuścić aby zabrakło zgłoszeń dla odwiedzających. Przy okazji jeżeli macie zdolności plastyczne to zachęcamy do zabrania ze sobą mobilnego warsztatu rysowniczego, bo konkurs związany z ankietą będzie właśnie “malunkowy”.

 

Jeżeli jesteście ciekawi jak wygląda Twierdza “od podszewki”, to koniecznie przesłuchajcie podcast Pawła Kajaka z cyklu “W Otwarte Karty” w którym rozmawia z organizatorami tej imprezy – Martą, Mateuszem i Marcinem.

Krzysztof Pilch