GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #434.

news-b&w_980x308Witam. Przedstawiam Wam, drodzy czytelnicy, co działo się w sieci wczoraj, 27 października 2014. Jak zwykle znajdziecie kilka informacji z zagranicy.

Wydarzenia.

W dniach 7-10 listopada miasto Lublin zaprasza na Festiwal Fantastyki Falkon. Pasjonaci szeroko pojętej fantastyki i kultury alternatywnej mile widziani.  GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #431.

W dniach 15-16 listopada odbędzie się druga edycja w 2014 roku Festiwalu GRAMY. Tym razem zorganizowany on będzie w Gdańsku.

Jeżeli bliżej Wam na południe Polski to w tym samym terminie, czyli w dniach 15-16 listopada miasto Wrocław zaprasza na imprezę Gratislavia. Festiwal ten połączy pasjonatów gier planszowych i komputerowych.

Blogi/serwisy.

RedDice recenzuje dodatek do gry 7 Cudów Świata – Liderzy.

Na Polterze przeczytacie recenzję Pentosa.

Na GamesFanatic Pani Pingwin recenzuje Pędzące Jeże.

BoardGameGirl prezentuje grę Koncept. Ponadto, wraz z wydawnictwem REBEL.pl,  zaprasza do udziału w konkursie, w którym nagrodą jest Timeline. Wskazówek szukajcie w recenzji.

ZnadPlanszy.pl: Palmer opisuje swoje wrażenia po wizycie na targach w Essen oraz pokazuje, jakie gry przywiózł ze sobą; Malash przygląda się Pędzącym Jeżom; Marcin Krupiński dzieli się spostrzeżeniami z prywatnego wyjazdu do Essen z żoną.

Adam Kałuża na swojej prywatnej stronie opisuje, jak powstawała jego najnowsza gra Mr House. Artykuły ukazały się już dawno, ale dopiero dzisiaj się do nich dokopałam. Jeśli nie mieliście okazji zapoznać się z tą historią, to zapraszam do lektury.

Na Krainie Planszówek pojawiła się zapowiedź nowej gry zręcznościowej – Curling. Świetny sport!

Na stronie HISTORIA.org.pl pojawił się opis gry First to Fight.

Wideorecenzje.

Gry planszowe u Wookiego przedstawia Pędzące Jeże.

Na Ciekawe Gry przeczytacie wrażenia Palladinusa po zagraniu w Steam Park po rocznej przerwie.

Melanżownia TV prezentuje Ticket to Ride: 10 th Anniversary Edition.

Konkursy.

Wydawnictwo G3 rozpoczęło konkurs z grą Urban Panic w tytule. Trwa on do 31 października.

REBEL.pl wraz z GamesFanatic zaprasza do udziału w konkursie. Wystarczy odpowiedzieć na 4 pytania i gra Abyss może być Wasza. Konkurs trwa do 2 listopada 2014 roku.

Wydawnictwa.

Galakta przygotowała dla fanów gry karcianej Star Wars kilka objaśnień i sprostowań.

Wydawnictwo FFG  zaprezentowało kilka nowinek dotyczących gry Star Wars: Imperial Assault.

 

Ciepłego i słonecznego popołudnia, Sylwia, for2players.

for2players