GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #323

goodnewsseussSłowem wstępu:

Witam. Dzisiaj 18 marca. Zapraszam na wiadomości z kraju i z zagranicy

Nadchodzące wydarzenia:

Pionkolandia zaprasza na III Wiosenny Festiwal Gier Planszowych. Zapraszamy do Sztumu już 21 marca.

Już za niecałe cztery dni w Poznaniu Pyrkon (21-23 marca). Projekt na identyfikatory już wybrany, wydawnictwa dopinają plany swoich prezentacji, a na ciekawegry.pl można przeczytać wywiad z osobą odpowiedzialną za Games Room.

W Toruniu trwają przygotowania do GRAciarni. 12 i 13 kwietnia zapraszamy na Dwór Artusa. Dobra zabawa gwarantowana.

Za dwa miesiące Bialskie Dni Fantastyki 2014.  Czy są wśród Was fani fantastyki?

W dniach 30 V – 1 VI w Brwinowie Konwent Fantastyki i Gier Planszowych.

Recenzje:

Planszówki we dwoje (mam nadzieję, że dobrze napisałam ) recenzuje Świat Dysku: Ankh-Morpork. Tej parze bardziej przypadła do gustu ta gra, niż mi i małżonkowi. Z tego względu, tym bardziej zapraszam do zapoznania się z tą recenzją.

Blogi/serwisy:

PRZYSTANEK PLANSZÓWKA namawia do śledzenia kickstartera. Już za kilka dni pojawi się tam gra El Generale, lekka gra towarzyska, przeznaczona dla 3-5 graczy (dane z pudełka). Więcej informacji w linku oraz na BGG.

ZnadPlanszy.pl prezentuje skrót z minionego tygodnia. Jeśli coś przegapiliście, to teraz o wszystkim przeczytacie w jednym miejscu.

Ignacy Trzewiczek na swoim blogu opisuje swoją przygodę w Indianie z ukochaną Merry. Jak to bywa z kobietami, niezaplanowane zakupy to codzienność. Tym razem, na szczęście dla Ignacego Trzewiczka (a może dla Merry), to był tylko zły sen

29. odcinek podcastu 2Pionki już dostępny. Tym razem trochę plotek i wieści o grach planszowych oraz kilka słów o Tichu z punktu widzenia Ignacego Trzewiczka.

Promocje:

Blog Rodzinna Rozgrywka 24/7 informuje, że marzec jest miesiącem promocji na planszówki. Można poczytać, co ciekawego ma do zaproponowania merlin.pl, wydawnictwo ZNAK oraz empik.com.

Co nowego u wydawnictw:

Portal Games przygotował swój program na Pyrkon. Dodatkowo możecie na ich stronie obejrzeć teaser Pośród Gwiazd. Tym czasem w sklepach już od prawie tygodnia przedsprzedaż tej gry.

LACERTA aktualizuje plany wydawnicze na 2014 rok.

Galakta publikuje instrukcję do Listów z Whitechapel.

Wydawnictwo Rebel do swoich planów wydawniczych dodaje: Concept, Szoguna oraz Takie Życie!. Zainteresowani?

Wisienka na torcie, czyli trwające konkursy:

Do 6 kwietnia można wziąć udział w konkursie na scenariusz do gry fabularnej Zamek Falkenstein.

Galakta przypomina o trzeciej turze konkursu autorów gier. Pozostało naprawdę niewiele czasu.

Prezentacje wideo:

Wookie prezentuje Suburbię.

Wiadomości z zagranicy:

Lorenzo Silva współautor między innymi gry Steam Park i Dungeon Fighter rozpoczyna współpracę z wydawnictwem Horrible Games, jednocześnie przechodząc z prawami wspomnianych wyżej gier. Jednakże jego były współpracownik, Cranio Creations, kontynuuje dystrybucję serii Dungeon Fighter we Włoszech.

Amerykańskie wydawnictwo Bezier Games (odpowiedzialne między innymi za grę Suburbia) zapowiada dwie nowości w 2014 roku. Pierwszą z nich jest Subdivision, której premiera planowana jest na sierpień (gra o budowaniu miasta, dla 1-4 osób). Drugą propozycją jest gra Castles of Mad King Ludwig, która zostanie wydana w angielskiej i niemieckiej wersji językowej. Premiera tej gry ekonomicznej zapowiedziana jest na październik 2014.

W sieci nadal trwają dyskusje na temat filmu promującego Pyrkon, który z niewiadomych dla mnie przyczyn wzbudza, aż tyle kontrowersji. Sądzę, że pomysłodawcy postarali się i ich zabieg przynosi zakładany efekt. Brawo;)

To tyle na dzisiaj.  Zapraszamy jutro, Sylwia – for2players.

for2players