Wiedźmin nadchodzi!

Fanów planszowek i “Wiedźmina” zelektryzowała wieść o tym, że Ignacy Trzewiczek pracuje nad przygodową grą planszową pod tym tytułem.

Poniżej krótka rozmowa z przedstawicielem Wydawcy gry Rafałem Jakim.

Skąd pomysł, by studio/firma zajmująca się wydawaniem gier komputerowych, wydała również grę planszową?
Zawsze chcieliśmy zrobić grę planszową ale skupialiśmy się na tworzeniu gier video. To Ignacy przyszedł do nas z pomysłem i od razu wiedzieliśmy, że to właściwy człowiek

W sieci pojawiła się opinia, że gra planszowa “Witcher”, ma być tylko dodatkiem promującym najnowszą część gry komputerowej. Czy jest to zgodne z prawdą?

Na szczęście nie jest to prawda Podchodzimy do tego jak do każdego NASZEGO produktu. Chcemy zrobić grę planszową na światowym poziomie, dostępną na wielu rynkach.

Co zdecydowało o wyborze Ignacego Trzewiczka jako autora gry?

Ignacy jest świetnym projektantem a chcemy pracować tylko z najlepszymi, do tego zna i rozumie świat Wiedźmina co ma kolosalne znaczenie.

Na jakim etapie jest proces tworzenia gry?

Gra jest tworzona od okołu roku. Mamy w tej chwili ok 85% całości – tak naprawdę w tej chwili szlifujemy tekst na kartach oraz dopracowujemy elementy graficzne oraz przede wszystkim testujemy, testujemy i jeszcze raz testujemy.

Dla kogo gra będzie przeznaczona? Dla osób, które dotychczas miały małą styczność z grami planszowymi czy do zaawansowanych graczy?

Gra została tak pomyślana aby próg wejścia nie był wysoki ale z czasem gracze zaczną odkrywać drugie dno oraz zobaczą taktyczne możliwości jakie dają poszczególne postaci i sposób ich rozwoju.

Czy może Pan coś powiedzieć o mechanice gry?
Gra ma charakter przygodowy z dużą decyzyjnością graczy.

Kiedy gra będzie wydana?

W 2014 w wersji fizycznej jak i na Ipady.