Portalkon – plan wydawniczy

W ten weekend miało miejsce wydarzenie w całości poświęconego wydawnictwu “Portal”. Na miejscu nie byłem, ale od czego w końcu jest internet. Wszystkie dotychczasowe informacje opublikowano na slajdach w tym miejscu. Prawdopodobnie fotorelacja naszego redaktora pojawi się w innym terminie, a tymczasem zapraszam do lektury moich spostrzeżeń.

– Wydawnictwo staje się światowe, stąd zmiana nazwy na Portal Games. I słusznie, bo mając szansę wyjścia poza granice Polski, jak najbardziej należy z takiej możliwości korzystać

– Portal odświeża stronę. Moje pierwsze wrażenie było takie, że stała się brzydsza, ale paradoksalnie zyskała na czytelności. Zresztą jej zmiana w tym okresie nie jest przypadkowa, bo firma poszerza swój krąg odbiorców, co widać m.in. po doborze gier, które wydadzą.

– Przedsprzedaż wiele czerpie z kickstartera. Forma bardziej atrakcyjna, aniżeli zwykła obniżka ceny.

– Wzorem innych wydawców przenoszą możliwość zakupu NS Tactics na KS. Nie lubię tego z punktu widzenia klienta, ale nie można odmówić temu przesłanek biznesowych.

– Nowy dodatek do NS Hex pt. “Mephisto”. To wydanie nieoficjalnej armii, która doczekała się już recenzji. Zabawne jest wykorzystywanie fanów do tego celu

– Skoro jesteśmy w temacie, to pojawi się trzecia edycja podstawki. Nie umiem powiedzieć więcej ponad to, że okładka jest ok.

– Wydawanie gier spoza Portalu? Tak – The Legacy: Testament of Duke de Crecy. Oficjalna strona? Tutaj.

– Nowa gra Michała Oracza, Theseus, jest dość tajemnica. Jest co prawda relacja Mirosława Gucwy, ale wciąż nie odpowiada to na wiele z moich pytań. Nieco więcej światła rzuca również oficjalna strona.

– Tajemnicze Domostwo – nie potrafię nic na jej temat znaleźć poza relacją w tym miejscu. Premiera w listopadzie.

– Pierwszy dodatek do Robinsona. Kilka scenariuszy układających się w kampanię i nowe postacie.

Podsumowanie? Wow. Portal [nie, nie będę Was tytułował jako Portal Games] nabrało rozpędu. Oby tak dalej. Szukacie większej ilości fotek? Znajdziecie je tutaj.