Gry planszowe w pigułce #193

GRY PLANSZOWE W POLSCE

– Pojawiły się pierwsze fotki do nowej gry Łukasza Woźniaka, “7 dni Westerplatte”, które to wyda firma G3.

– Nagrano film ukazujący jeden z elementów rozgrywki gry “WarCard: Afganistan”, a mianowicie strzelanie.

– W serwisie “Games Fanatic” pojawiła się recenzja “Letniska”.

– Galakta ogłasza co wyda i kiedy to wyda.

– Wydawnictwo “G3” ogłosiło, która gra może znaleźć się w naszych plecakach podczas tegorocznych wakacji; mowa oczywiście o “Shinobi”, które reklamuje tymi oto słowami

Dzisiejsza “gra do walizki” to Shinobi. Jest to gra karciana dla 3-5 graczy powyżej 12 roku życia. Gracze w trakcie 40-minutowej rozgrywki wcielają się w role mieszkańców japońskich prowincji. Uczestnicy starają się zgromadzić jak najliczniejszą i najlepiej uzbrojoną armię, by móc atakować przeciwników. Wygrywa gracz, który na koniec gry posiada jak największą ilość kart w kolorze swojego klanu” (…)

GRY PLANSZOWE NA ŚWIECIE

Pojawiła się mobilna wersja “Agricoli”; dostępna w cenie 6,99$ na systemy IOS [mój Android łka żałośnie w kącie …]

– Trwa obecnie zbiórka na grę “The Big Fix” mocno osadzoną w świecie Noir. Wiele ról i odmienne cele sprawiają, że przypomina mi się mój projekt pt. “Kto zabił pana Browna?”. O ile tutaj losy zbiórki są jeszcze niepewne, o tyle “Cthulu Wars” wielokrotnie przebiło wyjściową kwotę zbiórki [ok, pokuszę się o stwierdzenie, że dobra licencja i świetne wykonanie mogą przyćmić nawet kiepską mechanikę].

– Fantasy Flight Games nie przestaje wypuszczać informacji o kolejnych dodatkach do “Star Wars: LCG”. Tym razem na tapecie “Assault on Echo Base”.