Planet Steam – zapowiedź.

Gra dla dwóch od pięciu graczy, w której wcielają się w przedsiębiorców w świecie steampunku, a których życiową aspiracją jest kumulacja zysków. Mam na myśli to, że jak to w grach ekonomicznych bywa, zwycięzcą zostanie osoba z najwyższą sumą na końcu gry.

Gracze będą stawiali maszyny wydobywające surowce [woda, ruda, kwarca i energia], które następnie będą starali się sprzedać z zyskiem na stale zmieniającym się rynku. Jednak nie obędzie się bez brudnych sztuczek, ani odrobiny manipulacji, bo jak wiemy, żądza zysku przesłania kwestie moralne.

W trakcie zabawy gracze będą nabywali ziemie pod wydobycie, nabywali, bądź sprzedawali sprzęt i ulepszenia do nich, zarządzali stanem magazynowym, oraz sprzedawali, bądź kupowali surowce na wolnym rynku (…)

Jednym z ważniejszych elementów w grze będą postacie specjalistów, którzy zapewniają specjalne zdolności. Powalczymy o nich w ramach aukcji przed rozpoczęciem każdej rundy, im więcej będziemy mieli ich w swojej ekipie, tym więcej możliwości zyskamy np. przywilej rozpoczęcia.

Co istotne posiadane surowce nie służą wyłącznie na sprzedaż. Wręcz przeciwnie, bo autorzy stawiają przed nami decyzje odnośnie ich użycia – tylko od nas zależy czy wykorzystamy je do rozbudowy naszej infrastruktury, sprzętu, czy ulepszeń. Samo wydobycie to połowa sukcesu. Ich rozważne wykorzystanie to już inna sprawa.

Ja się jaram, bo wbrew pozorom nie ma wielu podobnych gier na rynku. Fantasy Flight Games zagwarantuje przy tym świetny klimat i znakomite wykonanie, co zresztą można oglądać na poniższych ilustracjach. Oby tylko nie skończyło się na dobrych chęciach i gra broniła się również samą mechaniką