Gry planszowe w pigułce #94

– Wczoraj ruszyła przedsprzedaż najnowszej gry od Fabryki Gier Historycznych czyli Sigismundus Augustus. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydawnictwa.

– Wydawnictwo Portal zaprezentowało pierwszy poradnik do Robinsona Crusoe w formie video, w którym to poradniku autor gry – Ignacy Trzewiczek opisuje krok po kroku, jak przygotować się do gry. Film został opublikowany na kanale wydawnictwa Portal na vimeo. Ponadto – jak słusznie się chwali Portal –  Robinson Crusoe dostał się do najbardziej klimatycznych gier na świecie według użytkowników serwisu BoardGamesGeek.

– Sklep Rebel.pl informuje o tym, że zgodnie z planem jutro rusza wysyłka zamówionych przed premierą egzemplarzy gry Might & Magic Heroes. Zainteresowanym polecamy tekst Mateusza zawierający spostrzeżenia na temat instrukcji. Niedługo także pojawi się kolejny odcinek podcastu, w którym m. in. będziemy rozmawiać właśnie o grze planszowej Might & Magic Heroes.

– Jak informuje wydawnictwo Lacerta – wczoraj zostały wysłane Mage Knight i Belfort zamówione w opcji przesyłki lotniczej. Dla tych, którzy nie zdążyli złożyć zamówienia zostały jeszcze wolne egzemplarze.

– Na łamach Esensji ukazał się artykuł Alicji Kuciel na temat gry Hnefatafl. Jest to jeden z najstarszych tytułów w historii gier planszowych znany jeszcze za czasów wikingów. Artykuł znajdziecie na tej stronie.

Fantasy Flight Games udostępniło plik pdf z zasadami do dodatku do gry Descent: Journeys in the Dark zatytułowanego Lair of the Wyrm. Możecie go pobrać klikając tutaj.