Zapraszamy na GRAMoFUN 2012 – Płocki Festiwal Gier Planszowych

Miło jest nam poinformować was, że jesteśmy patronem medialnym Płockiego Festiwalu Gier Planszowych GRAMoFUN 2012, na który serdecznie zapraszamy, bo naprawdę warto.Odbędzie się on w dniach 13-14 października w najstarszym liceum w Polsce (rok zał 1180) im. Marsz. St.Małachowskiego w Płocku położonym na malowniczym Tumskim Wzgórzu niedaleko starówki.

W tym roku organizatorzy zdecydowali się na formułę festiwalową i zaprosili do współpracy Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku. Organizatorami imprezy są Płockie Stowarzyszenie Gier Planszowych i Płocki Klub Fantastyki “Fenris”. Po dużym sukcesie pierwszej edycji, w dalszym ciągu kładziemy nacisk propagowanie gier towarzyskich jako doskonałego sposobu na spędzanie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Chcemy podkreślić, że gry towarzyskie to nie tylko rozwój logicznego i strategicznego myślenia, ale również świetny sposób na integrację w grupie oraz gwarancja dobrej towarzyskiej zabawy.

W następnym tygodniu podamy szczegółowy program festiwalu, ale już teraz mogę uchylić rąbka tajemnicy, że program komponujemy tak aby przyjemność z grania w planszówki znalazły najmłodsze dzieci, młodzież oraz całe rodziny – słowem wszyscy. Dla geeków mamy do dyspozycji klubowe zbiory ponad 260 gier planszowych różnych gatunków. W ramach dwudniowej imprezy odbędą się turnieje gier planszowych i bitewnych, pokazy gier, a także powstanie specjalny kącik dla najmłodszych uczestników – malowanie twarzy i inne atrakcje dla dzieci, których obsługę zapewni ekipa z płockiego MDK. Wszystko w tym celu, aby rodzice i starsze rodzeństwo mogło poświęcić się intelektualnej rozrywce nad planszą lub figurkami.Dodatkowo, na miejscu, będzie istniała możliwość zakupu gier.

Dla wytrawnych graczy bitewnych ekipa Klubu Fantastyki “Fenris”szykuje pokazy i turniej bitewny Mistrzostw Książąt Mazowieckich. Organizatorzy przewidzieli liczne nagrody, zarówno za najlepsze miejsca w turniejach, jak też za sam fakt uczestnictwa w imprezie. Ta druga kategoria obejmuje losowanie nagród pośród zarejestrowanych uczestników.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Wystarczy jedynie zgłosić się do punktu rejestrowego z dokumentem tożsamości i można w pełni korzystać z wszelkich atrakcji !!
Strona Festiwalu http://gramofun.pl/