W ogniu walki na "Polach Chwały"

Pola Chwały to VII ogólnopolskie otwarte spotkanie miłośników historii i wojskowości – olbrzymia impreza plenerowa, która rozgrywa się w różnych punktach miasta i wydarzenie, któremu mamy przyjemność patronować. Odbędzie się ono w Niepołomicach 28-30 września tego roku. Bogactwo programu jest naprawdę olbrzymie. My skupimy się na przedstawieniu tego, co amatorzy gier planszowych i karcianych znajdą tam dla siebie.

Planszówki i karcianki

Na “Polach Chwały” będą miały miejsce pokazy trzech gier planszowych:
1. Premiera gry Orły i rakiety (autor: Maciej Szopa, wyd. Mars Games)
2. Pokaz gry Orzeł, Lew i Lilie (autor: Michał Stachura)
3. Prezentacja gry Szczekociny 1794 (autor: Adam Niechwiej, wyd. Strategemata)


Oprócz tego każdy uczestnik będzie mógł zagrać w znane już tytuły takich Wydawnictw jak: Phalanx Games, GMT Games, Dragon, Gry Leonardo. Ze spisem dostępnych tytułów możecie zapoznać się tutaj.
Jeśli chodzi o gry karciane to odbędzie się turniej “Veto”.

Gry wielkiego formatu
Ciekawą atrakcją są wielkoformatowe wersje gier planszowych. Gra odbywa się na wielkim stole odtwarzającym historyczną mapę działań wojennych bądź na dużej macie wykonanej z materiału umożliwiającego chodzenie po niej. Nad przebiegiem gry czuwają animatorzy przebrani w stroje z epoki. W grze mogą brać udział zespoły (drużyny młodzieży, rodziny) lub indywidualni gracze. Dzięki dużemu formatowi pozostali uczestnicy imprezy mogą oglądać przebieg rozgrywki.

Na “Polach Chwały” będzie można zagrać w powiększone wersje “303” (wyd. IPN), “Bitwy pod Grunwaldem” (wyd. Polskie Gry Planszowe) oraz “Skarbca Koronnego” (wyd. Polskie Gry Planszowe)

To oczywiście tylko niewielka część programu. Zachęcamy do zapoznania się z jego całością.

Happening w Krakowie
Tymczasem już 22 września organizatorzy zapraszają  na Rynek Główny w Krakowie. W godz. 11-14 odbędzie się barwny happening promujący Pola Chwały.Na płycie Rynku pojawią się patrole wojskowe z różnych epok. Siedemnastowieczni piechurzy będą przy akompaniamencie bębna prowadzić zaciąg do chorągwi. Patrole z czasów II wojny światowej (żołnierze Wojska Polskiego z kampanii wrześniowej) będą natomiast legitymować przechodniów. Wszyscy będą oczywiście zapraszać do udziału w Polach Chwały.