Gry planszowe w pigułce #66

– Do obejrzenia jest już najnowszy odcinek amerykańskiego programu Table Top, w którym Will Wheaton, znany ze Star Treka oraz kilku popularnych seriali telewizyjnych i internetowych, wraz ze swoimi gośćmi, gra w przeróżne gry planszowe. W najnowszym odcinku głównym bohaterem jest gra kooperacyjna Last Night on Earth. Co ciekawe, w poprzednim odcinku Table Top na tapecie była inna gra kooperacyjna: Pandemic.

Przy okazji muszę wspomnieć, że sporo się ostatnio mówi o grach kooperacyjnych, m. in. przy okazji Spiel 2012, gdzie pojawi się kilka wyczekiwanych tytułów (w tym polski Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island, którego prezentacja, miała miejsce w środę).

– Od początku października b.r. znany i lubiany amerykański podcast o grach planszowych, karcianych i nie tylko, The Dice Tower, publikuje filmiki w ramach listy 100 Najlepszych Gier Wszechczasów (edycja 2012). Możecie obejrzeć wideokomentarze prezentujące rankingi przygotowane przez głównego prowadzącego, którym jest Tom Vasel, a także listę przygotowaną przez jego 12-letnią córkę Melody oraz ranking, który powstał na podstawie głosowania internautów.

– Kolejne rozgrywki miały miejsce w ramach projektu 300 w rok.