Co przygotuje Portal na najbliższym Essen? Ano …

… sporo tytułów. Zresztą pozwólcie mi zacytować i wtrącić się do wypowiedzi znajdującej się na stronie wydawnictwa:

“Nadszedł czas byśmy z olbrzymią przyjemnością potwierdzili nasze – pojawiające sie tu i ówdzie – zapowiedzi wydawnicze na ten rok, czyli nasze jesienne premiery. Essen zbliża się wielkimi krokami, kolejne pliki szykujemy do druku, co też przygotowaliśmy dla Was na jesień 2012?

Największą i najważniejszą premierą tego roku będzie dla nas premiera gry Robinson Crusoe [pisaliśmy o niej – Board Times]. To epicka, wspaniała gra przygodowa, w której gracze wcielają się w role rozbitków na bezludnej wyspie. Współpracując razem starają się zbudować szałas, rozbudować obozowisko, stworzyć narzędzia i wytrwać w walce z dziką przyrodą

Robinson to wynik wielomiesięcznych prac zespołu Portalu, znajdziecie w tej grze wszystko to czego oczekiwalibyście po grze o takim właśnie tytule – będzie tu i eksploracja nieznanej wyspy, i odkrywanie jej mrocznych tajemnic, i budowa obozu i tworzenie narzędzi z surowców dostępnych na wyspie, będzie tu i walka z bestiami i walka z niewdzięczną pogodą…

To wspaniała gra przygodowa, w której zawarliśmy całą naszą pasję i talent do tworzenia gier o eleganckich regułach i bogatym, wyraźnym temacie i fabule.

Robinson to gra dla 1-4 graczy, która trwa około 90 minut. Więcej informacji na jej temat będziemy oczywiście publikowali w najbliższych tygodniach i miesiącach.

Drugą premierą szykowaną na targi w Essen jest premiera dodatku Winter [o którym również pisaliśmy – Board Times]. Jest to dodatek do 51. Stanu (równie dobrze działa w połączeniu z Nową Erą), w którym znajdziecie 54 nowe karty, nową frakcję (Teksas) oraz szereg nowych reguł dzięki którym gra nabiera bardziej strategicznego charakteru. Rozgrywka została wydłużona do sześciu rund (po których sprawdza się który z graczy uzyskał najwięcej punktów), faza produkcji została uelastyczniona i jest inna w każdej z 6 rund, a do gry została dodana plansza Frozen City reprezentująca miasto do którego gracze mogą wysłać swoich ludzi, by wynająć najemników lub zdobyć nowego Lidera.

Winter powinna ukazać się na przełomie września i października, jeszcze na kilkanaście dni przed targami w Essen.”