Czy planszówki to kosztowne hobby?

Granie w planszówki to wspaniałe zajęcie, które pozwala się świetnie bawić w gronie znajomych, a także rozwinąć szereg umiejętności analitycznych i strategicznych. Czy jednak to hobby nie wymaga poświęcenia sporej ilości gotówki?

Czy planszówki to droższe hobby od innych?

Ceny nowych gier planszowych są bardzo różne, a znaleźć można nawet takie, które kosztują kilkaset złotych. Zapaleni gracze szukają różnych sposobów na ich zakup, np. poprzez systematyczne oszczędzanie, czy też skorzystanie z szybkiej pożyczki online, którą znaleźć można na Matchbanker. Zdarza się więc, że już samo uzbieranie środków na nabycie nowych gier wymaga przyjęcia odpowiedniej strategii.

Rzeczywiście ceny niektórych gier potrafią niemiło zaskoczyć, z drugiej jednak strony można znaleźć także wiele planszówek w dużo bardziej przystępnych cenach. Chcąc zaś znaleźć odpowiedź na to, czy gry planszowe są tanim lub drogim hobby, trzeba je porównać do innych typów rozrywki.

W porównywaniu do gier video, planszówki są całkiem tanim hobby. Nowe gry na komputer czy konsole często kosztują przecież kilkaset złotych, a przede wszystkim trzeba zainwestować kilka tysięcy złotych w odpowiedni sprzęt. W przypadku gier video dochodzi także koszt zużycia energii elektrycznej.

Każda inna pasja także wymaga poświęcenia odpowiednich funduszy. Osoby lubiące czytać książki wydają sporo na nowe tytuły, pasjonaci modelarstwa także często muszą głębiej sięgnąć do kieszeni, a uprawianie jakiegokolwiek sportu również może wiązać się ze sporymi wydatkami.

 

Dużą zaletą gier planszowych jest także to, że wiążą się one z jednorazowym kosztem. Wystarczy przecież raz kupić grę, a frajdę z niej czerpać wielokrotnie. 

Z pewnością więc granie w planszówki nie jest tanim hobby, jednak stwierdzenie, że jest to drogie zajęcie, także mija się z prawdą.

Jak tanio grać w gry planszowe?

Koszty związane z graniem w planszówki można także ograniczyć, na co najmniej kilka dość prostych sposobów. Po pierwsze warto porównywać ze sobą ceny w różnych kanałach sprzedaży, co w erze Internetu jest banalne. Dobrze jest więc przeszukiwać strony różnych sklepów, a także portali aukcyjnych, by upolować najtańszy egzemplarz. Warto także śledzić akcje promocyjne oraz czekać na sezon wyprzedażowy, ponieważ wtedy można znaleźć dobre gry, które mogą być tańsze nawet o kilkadziesiąt procent.

Przed zakupem warto także pomyśleć, jaki konkretny rodzaj gry przyniesie najwięcej zabawy. Wybór na współczesnym rynku jest przecież ogromny, dobrze jest więc wybrać taką grę, której tematyka oraz mechanika rozgrywki najbardziej przypadną do gustu danej osobie.

Warto też pamiętać, że wiele gier ma praktycznie identyczny mechanizm i przynoszą praktycznie te same wrażenia z gry, a różnią się wyłącznie kolorem opakowania oraz ceną. Czasem więc nie warto przepłacać za najbardziej znany tytuł, skoro równie dobra jest gra o znacznie niższej cenie.

Rynek planszówek jest ogromny, jednak co jakiś czas pojawiają się na nim zupełnie nowe tytuły. Zazwyczaj jest zaś tak, że tuż po premierze gry planszowe są znacznie droższe niż po kilku miesiącach. Często opłaca się więc trochę odczekać, do momentu, w którym dana gra będzie znacznie tańsza.

Granie w planszówki okaże się także znacznie tańsze, jeżeli będzie się kupować używane egzemplarze, które można bezproblemowo znaleźć w sieci. Używana gra planszowa w dobrym stanie przyniesie równie dużo zabawy, co nowa, a przy tym jej zakup okaże się znacznie tańszy.

Artykuł sponsorowany

Artykuł dostarczony do publikacji przez reklamodawcę.