Festiwal Falkon startuje już w najbliższy piątek!

Tylko 4 dni dzielą nas od wielkiego święta fantastyki

Falkon zbliża się wielkimi krokami, a my przypominamy, jakie atrakcje czekają na festiwalowiczów. Fani e-sportu będą mogli wziąć udział w ośmiu turniejach w największych grach tego typu. Miłośnicy wcielania się w przeróżne role odnajdą się podczas LARPów, których jest w programie około 30. Amatorzy X muzy sprawdzą swoją wiedzę filmową i serialową podczas konkursów tematycznych. Twórcy przebrań z gier, książek, filmów, anime i komiksów zaprezentują swoje kreacje w trakcie konkursu KOSplay. Planszówkowicze będą mogli spędzić godziny w Gamesroomie, a także zagrać
w Drużynowych Mistrzostwach Gier Planszowych. W bloku dziecięcym na najmłodszych czekają warsztaty wiązania chust furoshiki, malowanie twarzy, czy składanie origami. Ponadto wszyscy będą mogli pogłębić swoją wiedzę i spojrzeć na różne tematy świeżym okiem podczas paneli dyskusyjnych. Jak co roku, pojawią się też wystawcy, u których z pewnością uczestnicy zainwestują większość październikowej wypłaty.

Festiwalowicze będą mogli zintegrować się na afterparty, które startować będzie każdego dnia Falkonu w klubie Kazik przy Nadbystrzyckiej 40A.

Szczegółowy program imprezy: http://falkon.co/program/

Goście Falkonu2017: http://falkon.co/goscie/

Bilety: http://falkon.co/bilety/

Informacje o noclegach: http://falkon.co/noclegi-i-wyzywienie/

Regulamin: http://falkon.co/regulamin/

Wojciech Mikolajczak

Swoją przygodę z planszówkami zaczął jeszcze w latach 90-tych, ale prawdziwa miłość do gier bez prądu przyszła dopiero po prawie 20-latach. Od 2014 namiętnie gra, pisze recenzje oraz newsy dla kilku różnych serwisów i organizuje w Lublinie festiwal gier planszowych i karcianych Board Mania. Najbardziej lubi nowoczesne gry hybrydowe, łączące w sobie wiele różnych mechanik znanych zarówno z gier ekonomicznych, jak również tych „z klimatem”. W grach nie lubi przesadnej losowości i braku większego wpływu decyzji gracza na przebieg rozgrywki. Niektóre z ulubionych tytułów: Star Wars: Imperial Assault, Blood Rage, Cyclades, Eclipse, Terraformacja Marsa, Robinson Crusoe.
Wojciech Mikolajczak