Red Dragon, Blue Dragon. Wideounboxing na Wojennik TV

Wojna domowa w Chinach to fascynujący, a jednocześnie prawie w ogóle nieznany szerzej temat. Gier, traktujących o tej tematyce jest jak na lekarstwo, co jest o tyle dziwne, że był to konflikt na ogromną skalę i w dodatku taki, który odcisnął swoje piętno na losach świata. Dzisiejszy układ sił w Azji, a także na całym naszym globie jest przecież efektem rozstrzygnięć, które nastąpiły w trakcie owej krwawej wojny. 

Dzięki magazynowi Against the Odds możemy sięgnąć po tytuł Red Dragon, Blue Dragon: The Huaihai 1948-49, w którym sami możemy wziąć sprawy w swoje ręce i rozstrzygnąć, czy wojna zakończy się triumfem nacjonalistów (Jiang Jieshi), czy może komunistów (Mao). Gra została wydana w 2016 roku, w 45 numerze przywołanego periodyku, w którym znajdziemy także całą serię ciekawych artykułów, przybliżających wojnę domową w Chinach i wydarzenia, które doprowadziły do bitwy pod Huaihai.

Autorem tego tytułu jest Amerykanin Earl Dixon – człowiek, który walczył w Wietnamie i zetknąwszy się tam z azjatycką kulturą poświęcił spory kawałek swojego życia na zbieranie materiałów na temat konfliktu w Chinach. Efektem tego intensywnego researchu jest prezentowany w niniejszym materiale tytuł.

Jak wyglądają jego elementy? Sprawdzamy!

Michel Leviathan Sorbet

Wiele interesujących gier możesz kupić w dobrej cenie w sklepie naszego partnera – Planszostrefa.

Game Details
NameRed Dragon, Blue Dragon: The Huaihai, 1948-1949 (2016)
ZłożonośćMedium [2.75]
BGG Ranking16163 [6.86]
Player Count (Recommended)1-2 (2)
Projektant/ProjektanciEarl Dixon
GrafikaGavin Hu and Mark Mahaffey
WydawcaAgainst the Odds, LPS, Inc. and War Drum Games
MechanizmyChit-Pull System, Hexagon Grid and Simulation
Michel Sorbet
Twitter