Najpiękniejsza gra 2016 roku już w sklepach, a PIONEK tuż za rogiem!

Najpiękniejsza gra 2016 roku od dziś w Twoim ulubionym sklepie z grami!

Kanagawa to najpiękniejsza gra 2016 roku, która od dziś wkracza na polski rynek gier planszowych! Kanagawa gra autorstwa Burno Cathali (twórcy takich hitów jak 7 wonder, Five Tribes, Cyklady, Mr Jack, Abyss czy Shadows over Camelot) pojawi się już dziś w sklepach!

Kanagawa zachwyca urzekającym klimatem XIX-wiecznej Japonii. Przepiękna, dopracowana w najdrobniejszym szczególe gra wciągnie cię do urokliwego świata dalekowschodnich mistrzów pędzla.

Każdy z graczy wcieli się w artystę – i to nie byle jakiego, a ucznia samego mistrza Hokusaiego. W czasie rozgrywki wszyscy uczniowie będą rywalizować o miano najlepszego malarza.

 

O Portal Games

Portal Games jest wydawcą wielu nagradzanych gier takich jak: Osadnicy: Narodziny Imperium, Poprzez Wieki, Robinson Crusoe czy Neuroshima Hex. Firma została założona w 1999r i w ciągu ostatnich lat Portal Games stał się jednym z najbardziej renomowanych europejskich wydawców gier planszowych. Dzięki ich poświęceniu powstają gry wysokiej klasy – gry z charakterem!

Portal Games zaprasza na 27 edycję PIONKA!

Już za kilka tygodni, 3 i 4 czerwca odbędzie się w Zabrzu kolejna, już 27. edycja Pionka, najstarszego w Polsce zlotu fanów gier planszowych! Jak zawsze na uczestników czeka niezliczona ilość atrakcji – od prelekcji i warsztatów, po gieldę gier używanych oraz szaloną aukcję gier. Od konkursów wiedzy o grach planszowych, po turnieje i eliminacje Mistrzostw Polski w Neuroshima Hex. Od premier nowych gier (szczegóły już wkrótce!) po prezentacje przed premierowe najgorętszych polskich tytułów (This War of Mine, Alien Artifacts i inne). Od stoisk największych polskich wydawców gier, po kącik malucha z zabawami dla najmłodszych

Sobota, 3 czerwca
10:00 – 18:00 Jana Matejki 6, 41-800 Zabrze

Niedziela, 4 czerwca
10:00 – 17:00 Jana Matejki 6, 41-800 Zabrze

Nade wszystko jednak Pionek to od lat spotkanie fanów gier planszowych i dwa dni pełne rozgrywek w najciekawsze gry z całego świata. Organizator udostępnia uczestnikom bibliotekę ponad 500 gier planszowych, zarówno gier wydanych w Polsce jak i gier sprowadzanych z zagranicy. Ponadto przez cały czas trwania imprezy trwa akcja Zagraj Aby Wygrać, w ramach której organizatorzy prezentują szczególnie ciekawe, wybrane na potrzeby danej edycji Pionka gry planszowe i tłumaczą ich reguły każdemu zainteresowanemu.

Czerwcowa edycja to już 27 Pionek. W tym roku impreza świętuje swoje dziesięciolecie. Zespół doświadczonych organizatorów, setki fanów imprezy od lat przybywających na Pionka oraz w pełni przyjacielska i przyjazna atmosfera to argumenty, które stoją za tym, by na początku czerwca udać się do Zabrza i spędzić wspaniały weekend z grami

Podstawowy bilet na imprezę to jedyne 5 złotych (dzieci mają wstęp bezpłatny), impreza trwa od 10 do 18 w sobotę oraz niedzielę.

Do zobaczenia na 27 edycji Pionka!