In the Trenches: Devil Dogs. Recenzja

In the Trenches: Devil Dogs to pierwsza z serii gier, wydanych przez amerykańskie wydawnictwo Tiny Battle Publishing, traktujących o pierwszej wojnie światowej w skali taktycznej. Podobnych tytułów, tyle że osadzonych w realiach drugiej wojny, jest na pęczki, ale tych, które za setting mają Wielką Wojnę jest już zdecydowanie mniej. Z tym większą ciekawością podchodziłem więc do jego ogrywania, zwłaszcza, że I wojna stanowi jeden z moich ulubionych tematów.

Devil Dogs zostało wydane w 2015 roku i stanowi jedną z dwóch podstawowych wersji systemu In the Trenches. W przeciwieństwie do późniejszych rozszerzeń znajdziemy w nim pełny zestaw zasad całego systemu oraz komplet żetonów, które będą nam potrzebne zarówno do samej rozgrywki w scenariusze zamieszczone w Devil Dogs, jak i w te, które pojawiają się w dodatkach.

Czytaj dalej na wojenne.boardtime.pl!

Twitter

Michel Sorbet

Ma dwie Ojczyzny (Polska i Francja), ale jedno serce. Przygodę z planszówkami zaczął jeszcze w czasach gier wydawanych przez Sferę, Encore i Dragona. Potem w jego życie wtargnął M:TG, Rage CCG i kilka innych karcianek. Po kilku latach wrócił do gier planszowych - głównie do strategii sygnowanych przez GMT. Uwielbia wielostronicowe instrukcje, wyjątki od wyjątków i gry, nad którymi można siedzieć tygodniami. Dwoje wspaniałych Dzieciaków w domu sprawia jednak, że często grywa i w lżejsze tytuły.

Motto: "Świat jest w moich rękach".
Michel Sorbet
Twitter