Zapraszamy na Falkon – informacja prasowa

wszystkie-postacie-zdj-w-tle

Zapraszamy na zlot Herosów Falkonu, czyli XVII edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Fantastyki Falkon. Jak co roku organizujemy 3‑dniowe święto fantastyki, na którym świetnie bawić się będzie każdy, kto lubi wprawić swoją wyobraźnię na najwyższe obroty. Kto z Was nie marzył nigdy o zostaniu superbohaterem? Na Falkonie wszystko jest możliwe, bo przecież każdy na swój sposób jest Herosem!

Widzimy się w listopadowy weekend, 4-6 listopada 2016 roku na ogromnych halach Targów Lublin S.A. (ul. Dworcowa 11, Lublin). Jedną z nich wypełniamy ponad setką wystawców oferujących książki, koszulki, gry i inne fantastyczne gadżety. Tam znajdzie się także KID Zone, specjalne miejsce pełne atrakcji dla najmłodszych. Druga hala stanie się gigantycznym GamesRoomem z ponad 300 tytułami czekającymi na wypożyczenie. Zasady rozgrywki każdej z nich chętnie wytłumaczą wolontariusze. Zupełną nowością będzie Namiot Widowisk, dostawiony specjalnie na Falkon – tam umieszczamy scenę, która będzie miejscem największych atrakcji, takich jak koncerty, pokazy mody i iluzji czy konkurs KOSplay.

Oprócz tego oddajemy do Waszej dyspozycji szkołę programową (Szkoła Podstawowa nr 20, naprzeciwko Targów), w której będą stały istne portale do innych światów: tam non stop będą trwać sesje gier RPG i LARPy. Oferujemy też bezpłatne noclegi dla każdego uczestnika w Szkole Podstawowej nr 31, ul. Lotnicza 1.

Jak można dobrze spędzić czas na Falkonie? Przygotowujemy dla Was ponad 600 punktów programu, prelekcji, konkursów, pokazów (np. fireshow, wyścigi dronów) – przeglądając tabelę wypełnioną takimi różnościami, z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Tegoroczna edycja będzie mieć przedłużony godzinowo program. Dotychczas ostatnie punkty programu kończyły się około godziny 22:00. Tym razem oferujemy też prelekcje i panele po tej godzinie. Będą to punkty dla osób powyżej 18. roku życia. Przy wejściu do sal będą sprawdzane dowody osobiste.

Z kolei w Szkole Programowej stworzymy Geek Zone, czyli strefę dla fantastycznych zapaleńców. Tam odbędą się prelekcje o bardzo wąskiej i wyspecjalizowanej tematyce, dlatego polecamy uczestnictwo wszystkim tym, którzy są zagorzałymi fanami jakiejś serii fantastycznej.

Niejedna ciekawa dyskusja wywiąże się na panelach, podczas których głos zabierać będą nasi goście: pisarze, twórcy internetowi, graficy i profesorowie. Oprócz tego, że będziecie mogli spotkać się ze swoimi ulubionymi gwiazdami z fantastyki, to jeszcze macie okazję podyskutować z nimi! Tematyka paneli obejmuje nie tylko zagadnienia fantastyczne, ale także naukowe, psychologiczne czy filozoficzne. Goście będą także do Waszej dyspozycji podczas dyżurów autorskich.

Szczególne miejsce wśród odwiedzających Falkon zajmują rodziny z dziećmi. Dla najmłodszych nie zabraknie atrakcji: miniturnieje gier planszowych, pokazy iluzji, tworzenie superbohaterskiego kostiumu i wiele, wiele innych. Pod okiem wykwalifikowanych animatorów dzieci poznają to, co najpiękniejsze w fantastyce. A wszystko to w bezpiecznych, przyjaznych warunkach.

Rodziny mogą liczyć na specjalny tańszy bilet. 2 dorosłych +2 dzieci w wieku 7-14 lat wchodzi na teren Falkonu za 120 zł (cena za bilet 3-dniowy). Dzieci do 6 roku życia mają darmowy wstęp. Mamy także ulgi dla krwiodawców i dzieci do 14 lat. Ceny biletów można znaleźć na stronie www.falkon.co/bilety.

Wyjątkowej uwagi wymaga nasza współpraca z Fabryką Słów, z którą po raz pierwszy w historii konwentów i festiwali fantastycznych wydajemy antologię. W książce znajdą się opowiadania debiutantów, którzy wygrali w konkursie literackim „Pióra Falkonu” oraz autorów profesjonalnych, np. Andrzeja Pilipiuka, Marcina Podlewskiego, Agnieszki Hałas. Książka będzie dostępna w sprzedaży w księgarniach oraz na stoisku Fabryki Słów podczas Falkonu.

W tajniki naszego festiwalu wprowadzi Was piątka niezwykłych bohaterów, opiekujących się literaturą, grami, mangą i anime, filmami i serialami oraz cosplayem – o Superherosach i innych szczegółach dowiecie się na www.falkon.co oraz www.facebook.pl/festiwal.falkon. Program festiwalu znajduje się na stronie www.falkon.co/download/tabela-programowa.pdf.

Do zobaczenia już niedługo!

#HerosiFalkonu

logo-falkon_z-napisami