Dodatki do Dominiona na wspieram.to

Dominion-intryga-Box-3D-smallZapowiedź od wydawnictwa Games Factory Publishing:

Wydawnictwo Games Factory Publishing wyrusza na podbój kolejnych ziem crowdfundingu! Mimo wszystkich kampanii, które zakończyły się sukcesem (Dominion, Namiestnik, Mistfall, Roll for the Galaxy) bądź nadal trwają (Pola Arle, Pocket Imperium), to właśnie nadchodzący projekt będzie największym przedsięwzięciem w historii wydawnictwa.

4.03.2016 o godz. 15.00 startujemy ze zbiórką na trzy dodatki do gry Dominion Intryga, Złoty Wiek i Przystań! Jest to dla nas wyjątkowa seria gier, to właśnie od podstawowej wersji Dominiona rozpoczęła się przygoda wydawnictwa Games Factory Publishing, i zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności jaka spoczęła na tym projekcie.

Dominion: Intryga jest zarówno dodatkiem, jak i pełnoprawną grą podstawową od której możemy rozpocząć przygodę z serią. Każdy gracz zaczyna grę z małą talią kart, w skład której wchodzą nasze fundusze i pierwsze posiadłości. W trakcie trwania gry zdobywamy kolejne monety dzięki którym możemy usprawniać swoją talię. Każda nasza decyzja wpływa na kształt i charakter całej rozgrywki, a wymiana choćby jednej karty z puli dostępnych sprawia, że gra otwiera przed graczami kolejne strategie do zdobycia największej władzy przy stole! Intryga dodaje 25 nowych kart Królestwa i kompletny zestaw Kart Skarbów i Zwycięstwa.

Dominion: Przystań jest drugim rozszerzeniem zarówno podstawowej wersji gry Dominion, jak i Dominion Intryga. Nie jest samodzielną wersją gry. Zawiera zupełnie nowe karty Królestwa, które wprowadzają nowe możliwości w trakcie tury. Dodatek zawiera 18 plansz graczy, 25 monet, 15 żetonów Embargo i 262 karty. Dodatek Przystań umożliwia kontrolę mórz i rzek, które można przyłączyć do królestwa. Gracz może zbudować okręty i zakontraktować odpowiednią załogę. Handel toczy się w portach, gdzie kupcy z całego świata oferują nam swoje towary. Pamiętać należy jednak o bezpiecznych wyspach z których będziemy wypływać na morza i oceany.

Dominion: Złoty Wiek to kolejny dodatek do gry karcianej Dominion. Nie jest samodzielną wersją gry. Rozszerzenie dodaje 300 kart, w tym 25 nowych rodzajów kart królestwa oraz dwa nowe rodzaje kart podstawowych. Mamy Platynę, szlachetny kruszec, który jest najbardziej wartościową Kartą Skarbu oraz Kolonię, która na końcu gry liczona jest jako 10 Punktów Zwycięstwa. W pudełku znajdziemy jeszcze monety, plansze graczy oraz planszę szlaku handlowego. Zresztą w Złotym Wieku wszystko obraca się wokół bogactwa (jest możliwość otworzenia nawet własnego banku)!

Wszystkie edycje gry Dominion wydawane przez Games Factory Publishing będą w pełni kompatybilne z wersjami gry wydawanymi wcześniej przez firmę Bard (mowa tu także o jakości druku – gra będzie drukowana w tym samym miejscu).

Więcej informacji można odnaleźć na stronie akcji na wspieram.to: https://wspieram.to/dominiondodatki

Piotr Sobieraj