Games Factory Publishing – podsumowania i plany na przyszłość

fb mistfall + pocket
Minęło już sporo czasu od początku obu trwających obecnie kampanii Games Factory Publishing. Wiele też zmieniło się w naszym życiu prywatnym – ja np. rozstałem się z firmą Bard Centrum Gier i pracuję w zupełnie innej branży. Niemniej nadal pozostajemy żywo związani ze środowiskiem planszówek, choćby z powodu prowadzenia wydawnictwa. Powoli dotarliśmy na półmetek, więc przyszła pora nad krótkie podsumowanie i zapowiedź tego, co nadejdzie wkrótce. Zarówno Mistfall jak i Pocket Imperium idą planowo! Ba, dzięki Waszemu entuzjastycznemu wsparciu kampanii nawet lepiej niż się spodziewaliśmy. Mistfall ufundował się w 4 dni dzięki polityce Early Birdów. Liczba wpłat już jest bardzo duża, na ten moment to 316 wsparć. Warto zauważyć, że z całej kwoty niecałych 46 000 zł, jedynie niewielki procent jest wykonany przez partnerów sklepowych. Oczywiście, wszyscy którzy martwią się lekką zadyszką, mogą być spokojni. Cały czas rozmawiamy z naszymi stałymi partnerami, chcąc wypracować jak najlepsze dla obu stron rozwiązania. Pracujemy też nad dwoma dodatkami do kampanii w postaci koszulek na karty oraz dodatkiem wyłącznie dla wspieram.to w postaci dodatkowych kart dla edycji polskiej. Jesteśmy w stałym kontakcie z autorem – Błażejem Kubackim. Więc jak widzicie, sporo jeszcze przed nami!

Jeśli chodzi o Pocket Imperium… tutaj sprawa jest inna. Kampania rozwija się dobrze, jednak powoli. Głównie za sprawą faktu, że koszt pojedynczego wsparcia to około 60 zł. Co za tym idzie licznik bije wolniej. Jednak po pierwszym tygodniu mamy już 59%, co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość!

Na koniec warto wspomnieć, że 6 i 7 lutego będziemy na Zjavie. Co więcej – poprowadzimy dla Was dwie prelekcje: „Plany wydawnicze na 2016 rok” oraz „Jak skutecznie prowadzić crowdfounding gier”. Oczywiście zapraszamy też do pogrania w nasze gry!

Piotrek