Zapowiedź Pięć Rodzin – dodatek do Dziedzictwa

O grze wspomnieliśmy przy okazji Board Manii, a poniżej zapowiedź od wydawnictwa Portal Games:

5rodzin_3d_loresPięć Rodzin wprowadza do gry nową mechanikę swatania – wymiany członków rodziny pomiędzy graczami. Od tej pory gracze mogą oferować swoich bliskich innym graczom w zamian za żetony przysług, które używane są do kupowania nowych akcji w grze.

Każda rodzina posiada wyjątkowy klimat i unikalne postacie i zdolności, rody charakteryzują się całkowicie odmiennymi cechami oraz możliwościami, gracze znajdą tu ród dyplomatów, ród arystokratów, kupców i inne. Pięć Rodzin dodaje również kolejnych Patronów z całkowicie nowymi warunkami punktowymi, dodatkowe komplikacje – tym razem będące wyjątkowymi wydarzeniami oraz zupełnie nowy Tor Stokrotki dla trybu solo!

Dziedzictwo: Testament Diuka De Crecy to gra dla 1 do 4 graczy, w wieku 10+ , z średnim czasem rozgrywki 60-90 minut. Pięć Rodzin to dodatek wymagający podstawowej wersji gry. Rozszerzenie zawiera 105 kart, planszę akcji, 60 żetonów przysług oraz instrukcję. Pięć Rodzin zadebiutuje w październiku na targach Essen Spiel. Polska wersja językowa trafi do sprzedaży po targach.

Wydawnictwo Portal