GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #419.

news-b&w_980x308Witam stałych czytelników i zapraszam na informacje ze  świata planszówek z dnia 6 października 2014, czyli z wczoraj.

Wydarzenia.

W dniach 25-26 października Poznań zaprasza na kolejne targi HOBBY.

Blogi/serwisy.

Serwis ZnadPlanszy.pl: Melanżownia TV prezentuje grę logiczną ZÈRTZ; Michał Krzywicki recenzuje grę Tenzi; Wojtek Dziwok prezentuje dość oryginalną grę Turnstile. Ponadto Marcin Krupiński patrzy na grę Wojna Narodów poprzez pryzmat innej gry cywilizacyjnej – Cywilizacja: Poprzez Wieki.

Na Esensji prezentacja gry Tenzi.

Piwo i Planszówki to dość specyficzny serwis. Tym razem przygląda się grom planszowym i im odpowiednikom elektornicznym.

Kanał Gry planszowe u Wookiego przedstawia grę Wojna Narodów.

Blog Neuroshima Hex tym razem opublikował tapety Neodżungla.

Akcje specjalne.

Na Wspieram.to trwa projekt The Wanderers.

Wystartował także projekt Mitologia Słowiańskadodatek do gry Teomachia.

Wydawnictwa.

REBEL.pl udostępnił instrukcję do gry Pokój 25.

Konkursy.

Granna zaprasza do udziału w konkursie z Białym Jeleniem. Czyżby popularność planszówek powoli wkraczała do codziennego życia Polaków? Do wygrania gra planszowa Kto pozmywa?  i inne upominki.

GamesFanatic organizuje konkurs z Przebiegłymi Wielbłądami w tytule.

Wydawnictwo G3 rozpoczęło konkurs z grą Urban Panic w tytule. Trwa on do 31 października.

Tymczasem za granicą.

Rahdo przedstawił trzy częściowy cykl poświęcony grą, które będą zaprezentowane już za niecałe dwa tygodnie na Essen. Oto linki: część Iczęść II oraz część III.

Skoro już wspomniałam o Essen. Dla tych, którzy nie będą mogli pojechać do naszych sąsiadów na te targi, serwis BGG przygotował specjalny kanał, na którym będą prezentowali gry. TUTAJ szczegółowy program transmisji.

Sylwia, for2players.

for2players