GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #350

news-button2Słowem wstępu:

Witam wszystkich planszówkowiczów. To już 350-te spotkanie z cyklem Gry planszowe w pigułce. Zapraszam na wiadomości z wczoraj.

Przypominam, że dzisiaj macie ostatnią szansę, aby wziąć udziału w akcji MatHandel.

Nadchodzące wydarzenia:

W sobotę, 10 maja, comiesięczne spotkanie z grami w Sosnowcu. Szczegóły TUTAJ. Czasami uda mi się znaleźć informację o takich perełkach i z wielką radością dzielę się nimi z Wami.

Festiwal GRAMY już od 17 do 18 maja w Gdyni. Organizatorzy zapowiadają dwie edycje tego spotkania w tym roku. Druga odbędzie się jesienią w zaprzyjaźnionym mieście Gdańsk.

Nocny Festiwal Komiksów i Gier Historycznych odbędzie się 17-18 maja w Warszawie.

W dniach 30 V – 1 VI w Brwinowie Konwent Fantastyki i Gier Planszowych.

Recenzje:

Na RedDice przeczytacie relację z rozgrywki w Mansions of Madness.

Ostatnio dużo się pisze o grze Boże Igrzysko: Magnaci. I dobrze! Tym razem czujnym okiem przygląda się tej grze Kuba na gamesfanatic.pl .

Na tym samym portalu kilka dni temu ruszył cykl – Recenzyjny powrót do przeszłości. Tym razem cofniemy się do 2006 roku.

Blogi/serwisy:

Kilka dni temu ruszył kolejny projekt kickstarterowy. Tym razem jest to gra Boże Igrzysko: Magnaci. Jak informuje Gambit, projekt prze pełną parą. Postęp tej akcji możecie na bieżąco śledzić na tej stronie.

Ukazał się kolejny Tydzień ZnadPlanszy #09.

Na platformie polter.pl możecie przyjrzeć się bliżej grze Guilds of Cadwallon.

Na ZnadPlanszy.pl przeczytacie przygotowany przez Wydawnictwo Phalanx artykuł o kolejnej ich propozycji na ten rok – 1944 Wyścig do Renu.

Wydawnictwa:

Fantasy Flight Games poinformował w ubiegłym tygodniu, że pierwszy dodatek do Eldritch Horror jest już dostępny w sprzedaży. Pozostaje pytanie, kiedy trafi do Polski.

Wydawnictwo Egmont ruszyło ze sprzedażą gry GOOOL!.

Wideorecenzje anglojęzyczne:

UndeadViking przygląda się grze Evolution. Póki co, projekt można wspierać na kickstarterze.

Rahdo recenzuje grę Tournay.

 Pozdrawiam, Sylwia – for2players

for2players